Régóta tudjuk, hogy legalább olyan fontos, mint az intelligenciahányadosunk, sőt, bizonyos esetekben még jelentősebb szerepet is kaphat.
Az érzelmi intelligencia fontos szerepet játszik az emberi kapcsolatokban, a munkahelyi teljesítményben és az általános jólétben. Magában foglalja az önismeretet, az önszabályozást, a motivációt, az empátiát és a szociális készségeket. Az érzelmi intelligencia fejlesztése hozzájárulhat a konfliktusok hatékonyabb kezeléséhez, a jobb kommunikációhoz és az együttműködés javításához. Miről tudod, hogy Te magad, vagy akár a környezetedben élők magas érzelmi intelligenciával bírnak? Ebből a 4+1 jelből biztosan!
- Nem zavar a csend! Tisztában vagy vele, hogy nem mindig kellenek a szavak ahhoz, hogy a másik érezze: jelen vagy, vele vagy, érte vagy.
- Gyakran biccentesz? Beszélgetés közben gyakran biccentéssel jelzed a másik felé, hogy ott vagy, figyelsz rá? Semmi kétség, az érzelmi intelligenciád magas!
- Nem félsz a másik szemébe nézni? Ha nem esik nehezedre folyamatosan tartani a szemkontaktust, az arra utal, hogy magas érzelmi intelligenciával bírsz.
- Nevetni csak őszintén! Érdemes máshogy? Ha képes vagy a tiszta, őszinte nevetésre, akkor nincs kétség, egy magas érzelmi EQ-val bíró emberrel állsz szemben!
- Nyitott személyiség, nyitott testtartás! Ha teljes testeddel odafordulsz a másik emberhez, amikor vele beszélsz, az – többek között – utalhat arra (is), hogy megértéssel fordulsz embertársaid felé.