Mindannyian úgy tanultuk, és semmi kétségünk sem volt afelől, hogy az olaj és földgáz alapvetően a Föld régmúltjában, szerves eredetűen keletkeztek.
Ugyanakkor többeknek feltűnt, hogy bárhol a Földön, ha egy katasztrófa keletkezett (vulkanikus tevékenység, tenger alatti kitörések, földrengések), ott jelentős mennyiségű metán vagy olaj és szénvegyületek is felszabadultak.
A bonni egyetem híres asztronómus professzora, Dr. Wolfgang Kundt és az osztrák Gold professzor leírták, hogy a világűrben is jelentős szén alapú készletek vannak, például metán és olaj. Azt a következtetést vonták le, hogy a kőolaj például nem biológiai folyamatok eredménye képpen jött létre. Ezt eredetileg a tizenkilencedik században orosz tudósok is felvetették, sőt a második világháború után szovjet tudósok is intenzíven kutatták.
Tehát a kőolaj nem az ősi erdők összepréselése miatt keletkezett. A második világháború idején Adolf Hitler alatt is intenzíven kutatták német tudósok, hogyan lehetne kőolajat előállítani? Ők is az olaj és származékainak szervetlen módját részesítették előnyben. Ugyanis a szerves úton történő előállítás egyetlen laborban sem sikerült, ugyanakkor szervetlen úton igen. Ez egy fontos érv lehet amellett, hogy akkor ez a természetben is így zajlik, így zajlott régebben is, Fontos érv, de még nem bizonyíték!
Ugyanakkor az 1970-es évek elején a Római Klub egy állásfoglalást adott ki. A Római Klub (angolul Club of Rome) egy nem üzleti szervezet, amely globális eszmecserét folytat különböző nemzetközi politikai kérdésekkel kapcsolatban. A szervezet székhelye kezdetben Hamburgban volt, majd 2008. július 1-jén a svájci Winterthurba helyezték át. Így a Wikipédia…
Ha nem üzleti szervezet, akkor kinek az érdekében tevékenykednek ilyen lelkesen? Valószínűleg tisztán tudományos alapon, minden érdektől mentesen működnek. Ahogy ezt írtam, 5-ször ütöttem mellé a betűknek!
Szóval a Római Klub kijelentette, hogy a Földön a szénhidrogén készletek a 2000. évre kifogynak. Bár semmi üzleti érdek nem vezette ugyebár őket, de azért az olaj származékok ára – ami addig alapvetően konstans volt az utóbbi 11 évben – robbanásszerű növekedést kezdett. Azóta lóthatjuk, hogy az olaj nem fogyott ki, ha csökken a termelés azt szigorúan az OPEC országok érdeke diktálja, és az olaj lett – mint a világon kötelezően dollár elszámolású anyag – a USD érték biztosítéka. Persze azért, mert van olaj, még nem jelenti azt, hogy az árát visszacsökkentették volna bárkik is.
Szóval, gyűlnek a kételyek, de menjünk tovább! Folyt. köv.