A „Shoe House” azaz cipő ház története 1948-ig nyúlik vissza, amikor is egy Colonel Mahlon Nathaniel Haines nevezetű úriember legnagyobb szenvedélyét formába öltötte.

Az ember, aki egy cipőben élt

A lábbelik szerelmese és árusítója állítólag marketing céllal építette a bokacipőre emlékeztető házat, ugyanis úgy vélte, ez majd nagyot dob a forgalmán, hiszen nem mindennapi cégére volt, az biztos.

A kivitelezés nem volt egyszerű és az építéssel megbízott szakembereknek is fejtörést okozott, mivel Haines tervrajz híján a cipőjére mutatott és azt mondta: „építsd meg nekem ezt”. A dolog ezzel el volt intézve. A ház pedig kisebb nagyobb nehézségek után elkészült. A kész épület minden apró részletében tetten érhető Haines egykori foglalkozásának nyoma. Az ablakrácsok, akárcsak a postaláda szintén surranó alakúak, a telket övező kerítés pedig bakancs mintázatú. Az autentikus hatást növelvén, a kutyaház sem maradhatott ki a lábbelik ihlette stílusból, így az is bakancs alakban készült el.

Az építkezést követően Haines lemondott korábbi terveiről és a sokakat vonzó otthont nyaralónak használta, amit aztán idős embereknek adott ki, és olyan nyugdíjasoknak, akik a cégénél dolgoztak. A férfi halála után 1962 óta a ház kézről kézre járt, gyakran cserélte a tulajokat. Mára turistalátványossággá vált. Hogy lakja-e valaki, azt nem tudni.

 

Forrás: marmalade