Home Hírek Tudástár Az egyiptomi piramisok kapcsán számtalan rejtélyre még nem adott kérdést a tudomány,...

Az egyiptomi piramisok kapcsán számtalan rejtélyre még nem adott kérdést a tudomány, de egyre több megoldatlan kérdés kezd tisztázódni – videó

Borítókép: Profimedia/ Illusztráció

A piramisok kapcsán az építkezés mellett nagyon fontos kérdésként jön fel az is, hogy miért éppen úgy építették a piramisokat, mint ahogy most állnak.

Sokszor pedig az elhelyezkedésükre is különböző elméletek érkeznek.

Az egyik nagyon sokszor feljövő elmélet szerint a három piramis elhelyezkedése nem véletlen, hiszen az Orion öv három csillagára utalnak. Más elképzelések pedig még ennél is messzebbre mennek, ha a világűrről van szó.

Miért pont ott állnak a piramisok, ahol állnak?

Arról lehet olvasni a Communications Earth & Environment folyóiratban, hogy megtalálhatták a kérdésre a választ, hogy miért éppen ebben a kis sávban épültek fel a piramisok egymás mellett. Az ok pedig ezek szerint sokkal jobban a Földhöz kötődik, és nem feltétlenül a csillagokban kell keresni a magyarázatot. Persze az is igaz, hogy a két elmélet gyakorlatilag nem zárja ki egymást.

A szakértők a sűrű piramiskoncentrációt vizsgálva elsősorban a Nílust vonták be a kutatásba, illetve azt a Nílust, amely több ezer évvel ezelőtt kanyargott a területen, és amelynek az egyiptomi kultúra igazából a létét köszönheti.

A Nílus volt minden, élelmet adott, és az utazáshoz és a szállításhoz szükséges feltételeket is megteremtette a világ egyik legnagyobb folyója. A Nílus csatornái az évszázadok alatt eltolódtak, régen egészen máshogy nézett ki a terület. Manapság a folyó fő nyomvonala is kilométerekre van a piramisoktól, de egykor a folyam egyes ágai idáig értek.

Az Ahramat-ág itt futott, közvetlenül a piramisok mellett, tehát a piramisok a partján feküdtek, közvetlen összeköttetésben álltak a Nílussal tehát.

A felfedezéshez a tudósok, szakértők és szakemberek, benéztek a talaj alá (üledékrétegeket vizsgáltak), a piramisok alatti rétegeket is vizsgálták, illetve műholdfelvételeket is felhasználtak ahhoz, hogy megtegyék a nagy felfedezést.

ElőzőRákkeltő vegyszert elemeztek a kutatók a nagyüzemi eper szöveteiben..
KövetkezőMarics Peti 20 évvel idősebb tévésztárral flörtölt: „anyukád lehetnék”
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás