15.6 C
2024. március. 29. péntek
HomeSportSporthirekAz Eb eddigi legnagyobb meglepetése: a csehek kiütötték a tíz emberrel játszó...

Az Eb eddigi legnagyobb meglepetése: a csehek kiütötték a tíz emberrel játszó Hollandiát.. – videó

Csehország végül 2-0-ra nyert, teljesen megérdemelten, mert az első 20-25 percet leszámítva egy percig nem forgott veszélyben a továbbjutásuk.

Az eddig veretlen Hollandiát győzték le a csehek. / Fotó: MTI/Kovács Tamás

Biztos, hogy a magyar válogatott két korábbi világbajnok ellen szerzett 1-1 pontjára sokan kapták fel a fejüket a világban. De talán még ennél is nagyobb csoda, hogy Csehország a budapesti Puskás Arénában kiütötte az 53, perctől tíz emberrel játszó Hollandiát. A hollandok veretlenül zárták a csoportkört, de sorozatban harmadszor kapta ki a csehektől. Ez volt az Eb utolsó budapesti meccse, amelyen 52 384 néző volt.
A hollandok nagy lendülettel kezdtek, egymás után alakították ki a helyzeteket a cseh kapu előtt, de a csehek jól állták a rohamokat, egy-két kontrára is futott az erejükből. Aztán a a 25 perc környékén kicsit befékezett a narancssárga mezes csapat. A csoportkörben félpályás gólt szerző cseh Schick megpattanó lövése pedig már kifejezetten veszélyes volt.

Az utolsó negyedórát megint megnyomták a hollandok. Főleg a jobb oldalról indult akcióik voltak veszélyesek, ebben pedig a PSV szélsője, Donyell Malen volt a legaktívabb, de beadásai rendre lepattantattak a cseh blokkról. A félidő viszont úgy zárta a két csapat, hogy mindössze egyetlen kaput eltaláló lövés volt, azt a már emlegetett Schick követte el.

Volt egy felirat, ami a televízió képernyőjén keresztül láthattak a nézők. Ezen a magyar szurkolók üzentek a morvaországi tornádó áldozatai emlékére, és a természeti katasztrófa sérültjeinek:

Osztozunk a fájdalmatokban, veletek vagyunk ma is!!

Sdílíme vaši bolesti, jsme s vámi i dnes!!

A második félidő elején Malen jól lépett ki, ő lőhette volna az első gólt, de a kapusba vezette a labdát. Óriási ziccer volt.

Két perccel később ismét nagyot változott a meccs képe. De Ligt kézzel állított meg egy óriási cseh ziccert. Előbb sárgát kapott, majd a videózás után pirosat. Szerencsétlen hollandok, az Eb-n eddig négy piros lapot kaptak, mind a négyet (1976-ban kettő, 2004 és 2021) a csehek ellen.

A 67. percig bírta Hollandia a nagy nyomást. Stekelenburg rosszul mozdult ki, a visszafejelt labdát pedig Holes fejelte be pár méterről.

A 79. percben pedig Schick végleg eldöntötte a meccset. A gyors labdaszerzés a holland térfélen, Holes pedig középre tette, a Bayer Leverkusen csatára pedig a rövid alsóba passzolta.

A sikerükkel a csehek Dániával játszanak majd az elődöntőbe jutásért.