Németországban továbbra is magas a kockázata annak, hogy iszlamista indíttatású terrortámadás célpontja legyen. Az amerikai külügyminisztérium éppen ezért továbbra is arra figyelmezteti az állampolgárait, hogy fokozott elővigyázatossággal utazzanak Németországba.
A Berlinben található amerikai nagykövetség nem verte nagy dobra, de egy AfD-s politikus kiszúrta, és a Facebook oldalán közzétette, hogy az Egyesült Államok hatóságai másodfokú figyelmeztetést adtak ki azon amerikai állampolgárok számára, akik Németországba terveznek utazni. Ez a figyelmeztetési szint azt jelenti, hogy lehetséges terrortámadások miatt fokozott körültekintésre kérik az állampolgáraikat. Az amerikai külügyminisztérium honlapján a következő indoklás olvasható:
Terrorista csoportok továbbra is merényleteket terveznek végrehajtani Németországban. A terroristák csekély vagy semmifajta előjellel csaphatnak le, célpontjaik között elsősorban helyi látványosságok, bevásárlóközpontok, piacok, forgalmas csomópontok, hotelek, éttermek, klubok, templomok, repterek, sportesemények lehetnek.
Éppen ezért kéri a külügyi tárca, hogy a turisták tartsák a szemüket a környezetükön, és ha bármi gyanúsat észlelnek, azonnal jelentsék, és minél hamarabb hagyják el a helyszínt.
Terrorgefahr: US-Botschaft mahnt Reisende nach Deutschlandhttps://t.co/29FujImwz3
— Todor Gowedarski (@TGowedarski) 2019. augusztus 6.
Az amerikai külügy egyébként négy különböző szint alapján rangsorolja az országokat. Az egyes szint a legbiztonságosabb, a negyedik szinten besorolt országokba szinte tilos utazni. Pár példa: az első szintbe tartozik például Magyarország is, második szintű besorolást kapott Németország mellett Franciaország, Belgium és az Egyesült Királyság is, vagyis a muszlim migráció által súlyosan érintett országok nagy része. A negyedik kategóriába az amerikaiak például Szíriát és Malit sorolják.
Az Amerikai Egyesült Államok hatóságai először 2009-ben adtak ki utazással kapcsolatos figyelmeztetést Németországgal szemben, az indok akkor is az esetleges merényletek veszélyének megnövekedése volt. 2016 novemberében aztán szinte egész Európát érintően nőtt a figyelmeztetések száma, ez volt az az időszak, amikor ellenőrzés nélkül jutottak be iszlamista terroristák Nyugat-Európába, ahol aztán több tucat ártatlan ember életét követelő terrortámadást hajtottak végre.
Forrás: Ripost