Szinte mindenki tud mondani anyósviccet vagy rosszízű történetet, amely a „mamám” élcelődik. Ezeket hallva hajlamossá válunk az általánosításra, és azt gondoljuk, hogy ez a fajta rokoni kapcsolat minden esetben rosszul működik, és semmi jó sem sülhet ki belőle. Szerencsére nem törvényszerű, hogy hadban álljunk az anyósunkkal, sőt néhány egyszerű módszerbevetésével sokat tehetünk azért, hogy békében éljünk a nem mindig kedves mamával.

Anyós szelídítése kreatívan!
Kép: easybreathe.com

A választattunk anyjával szemben támasztott előítéletek igen veszé­lyesek, hiszen életünk során nagy valószínűséggel mindannyian szert teszünk legalább egy anyósra – int óvatosságra Mészáros Ildikó, a Balanced Lilestyte coach szakértője, aki szerint sok konfliktusra kell felkészülnie annak, aki negatív előítélettel vág neki az ismerkedésnek. Ráadásul nemcsak az anyóssal való kapcsola­tot árnyékolhatja be. ha rosszakat feltételezünk, hanem még a pl induló párkapcsolat is zátony­ra futhat emiatt,

Adok-kapok

Való igaz, hegy sokszor az anyósok azok, akik megnehezítik az Üfú pár mindennapjait. Szak­értőnk abban nem lát különbséget, hogy a fiús vagy a lányos anyák fogadják-e el nehezebben gyermekük választottját. Annak, hogy problé­mák adódnak a felek között, több oka is lehet: családi minták, be nem teljesült szülői álmok, a gyermekekkel szemben támasztott túlzott elvárások vagy a gyermekek igényeinek és szükségleteinek nem megfelelő ismerete.

Mind az anyós, mind a meny vagy a vő nagy hibát követ el akkor, ha hatalmi harcbabonyolódik a másikkal, és értelmetlen játszmák színterévé változtatják a családot. Azzal nincs semmi gond, ha egy szülő nehezen engedi el a gyermekét, ahhoz azonban, hogy ez sikerül­jön, meg kell találnia az új szerepét és kötődési pontját az új kapcsolatrendszerben. Nagyon fontos, hogy soha ne vesztesként élje meg azt. hogy a gyermeke kiröppen a családi fészekből.

5 tipp a felhőtlen kapcsolatért

1 – Próbálja meg jobban megismerni az anyósát! Valamilyen közös érdeklődési kört biztosan találnak, ez pedig jó kiindulópont lehet egy beszélgetéshez. Ne adja fel. ha az első alkalmak során elutasítónak tűnik, van, akinek több idő kell ahhoz, hogy elfogadja az Ön érkezésével kialakult új helyzetet!

2- A beszélgetések alakulását sokszor meghatározza a környezet, illetve az, hogy kik veszik körül az embert. Ha „hazai pályán” nem sike­rül közelebb kerülnie az anyósához, szervezzen valamilyen programot, ahol ket­tesben beszélgethet vele. Elképzelhető, hogy csak egy kis környezetváltozásra van szükség ahhoz, hogy könnyebben megnyíljanak egymás előtt.

3 – Ne öntsön olajat a tűzre azzal, hogy választottját vagy a gyerekeit az anyósa ellen hangolja! Barátnőinek nyugodtan panaszkodhat, de a családban senkitől se várja, hogy egyikük vagy másikuk pártjára álljon!

4 – Ha azt szeretné, hogy normalizálódjon a kapcsolata az anyósával, ne maradjon távol a családi eseményekről! Azzal, hogy nemet mond a meghívásokra, kellemet­len helyzetbe hozhatja a párját, és még inkább magára haragíthatja az édesanyját. Ki tudja, lehet, hogy épp egy ilyen összejövetelen sikerül rendezni a soraikat.

5 – Ha a hangulat az erőfeszítések ellenére továbbra is puskaporos maradna kettejük között, akkor se válaszoljon gorombán és tiszteletlenül az anyósának! Figyeljen oda arra is. hogy a párja előtt se illesse keresetlen szavakkal őt, hiszen az édesanyjáról van szó. Bizonyára Önnek sem esne jól, ha a szüleit szidnák. Azért is jobb, ha féken tartja az indulatait, mert ha nem vigyáz, csak tovább mélyítheti az ellentéteket.

 

Forrás: lelkititkaink.hu