A 32 éves úszó Tokióban győzött, ezúttal óriásit harcolt az arannyal felérő második helyért.

Megszerezte a magyar küldöttség második érmét Illés Fanni. A korábban aranyérmet szerző Konkoly Zsófia után a szintén úszó sportolónk 100 méteres mellúszásban végzett a második helyen. Teljesítménye azért is különösen dicséretes, mert immár édesanyaként jutott ki a párizsi játékokra, és szülés utáni depresszióját is leküzdve ért fel a dobogóra. A délelőtti előfutamban is második magyar parasportoló remek második 50 métert produkált, a vezetést is átvette, győztesnek tűnt, ám olasz riválisa, egyébként barátnője jobb benyúlással megelőzte.

2024-es nyári paraolimpiai játékok,magyarok,Illés Fanni
A hivatalos végeredmény az SB4-es kategória női 100 méteres mellúszó döntője után
Fotó: printscreen/IOC