Mi történik, ha nem valljuk be a minibárból megivott unikumot, ha ellopjuk a fürdőszobaköntöst, vagy ha valaki éppen a szállodai tartózkodása során szenderül jobblétre?
-Mik a legsűrűbben eltulajdonított szállodai holmik?
A Daily Mail felmérése szerint a szállóvendégek legszívesebben a törülközőket és a tisztálkodószereket vágják zsebre távozáskor, de vannak egészen gátlástalan egyének is, akik a szálláshelyet ingyen lakberendezési áruháznak tekintik, és ezért előfordult már, hogy a paplanhuzatot, a fürdőszobai kukát, vagy épp a tévétávirányítót próbálták meg kicsenni.
-Mit lophatunk el a lebukás veszélye nélkül?
Természetesen senkinek nem tanácsoljuk, hogy bármit is eltulajdonítson, ami nem az övé, ám a szakemberek állítása szerint a fürdőszobai köntössel nem vállalunk túl nagy kockázatot. Illetve a szépségápolási kellékekből is kérhetünk újakat, ezért ha éppen a szállodai samponra, szappanra, papucsra, vagy dezodorra fájna a fogunk, csak a gátlásaink szabhatnak határt a mohóságunknak.
-Ha hazudunk arról, mennyit fogyasztottunk a minibárból, ki fogják azt velünk utólag fizettetni?
Nem valószínű. A minibár feltültése körül is számtalan emberi mulasztás adódhat, ezért a szálloda sohasem lehet benne biztos, hogy valóban mi ittuk-e meg a deci fehérbort a hűtőből, vagy csak egyszerűen elfelejtették pótolni az előző vendég után. A szállodák ráadásul ezeket a holmikat nagy tételben vásárolják és erősen túlárazva adják el, ezért nem buknak rajta sokat, ha egy-két üvegecske tömény kifizetetlenül marad.
-Mennyi időbe telik egy szoba kitakarítása?
Vannak olyan részei, amiket nem tisztítanak le? A takarításra szánt idő természetesen nagyban függ a szoba méretétől is, de átlagosan harminc perc alatt végeznek vele, bár sok múlik azon is, hogy milyen állapotban hagyta ott az előző vendég. Évente egyszer pedig nagytakarítást szoktak tartani a szállodákban, ilyenkor a padlószőnyeget és a bútorok huzatát is alaposan kitisztítják. Ami viszont szinte minden esetben –láthatatlanul- de koszos marad, az a tévétávirányító.
-Mennyi pénzt költenek a szállodák tisztálkodószerekre?
Ez az adat is nagyban függ a szálloda kihasználtságától és méretétől is, ám egy, a Forbes magazinban megjelent felmérés állítása szerint a Marriott hotellánc évente körülbelül 20 millió dollárt költ szépségápolási termékekre. Az illetékes szállodai menedzsernek rendeléskor számtalan dolgot figyelembe kell vennie, télen például rendszerint több szappan és habfürdő fogy, mivel a hidegben az emberek szeretnek hosszabb fürdőket venni. Az pedig különösen kínos lehet, ha egy egész szállodából egyszerre fogy ki a vécépapír…
-Mi történik, ha valaki a szállodában hal meg?
Ez a morbid verzió sajnos gyakrabban előfordul, mint az emberek képzelnék, bár értelemszerűen a szálloda igyekszik nem nagy dobra verni az eseményt. Sokszor lesz például öngyilkosságok színhelye is a hotel, mivel az emberek szeretnék megkímélni a hozzátartozóikat a kellemetlenségektől. Ilyenkor a szálloda személyzete olyan gyorsan igyekszik cselekedni, ahogyan csak tud, hogy a legkisebb feltűnést is elkerüljék. A szobát kifertőtlenítik, kitakarítják, majd hamarosan újra kiadják, hiszen az élet nem áll meg…
(Forrás: Marmalade, Kép: thestir.cafemom.com)