15.6 C
Budapest
2024. március. 29. péntek
HomeFőhírekKülföldAmerikai külügyminisztérium: Koronavírusokkal és titkos katonai projektekkel kísérleteztek a rejtélyes vuhani víruslaborban...

Amerikai külügyminisztérium: Koronavírusokkal és titkos katonai projektekkel kísérleteztek a rejtélyes vuhani víruslaborban ..

Kína nem nyugszik, egyszer már rászabadította a világra a vírust, amely halomra öli az embereket, és azóta is már többször cikkeztünk arról, hogy kísérleteznek, most újra „kísérleteznek”..

Nemrég közzétett az amerikai külügyminisztérium egy jelentést, melyben érdekes tényeket közölve próbálják alátámasztani azt, hogy miért lehet szükséges egy részletesebb vizsgálat a vuhani víruslaborban a koronavírus-pandémia eredetét illetően.

Amerika szerint a laborban egy SarS-CoV-2-höz nagyon hasonló vírussal kísérleteztek és titkos katonai projekteket is folytatott Kína az intézményben. A külügyminisztérium szerint Kína hazudott akkor is, amikor azt mondták, hogy egy fertőzés sem történt a laborban, mert valójában 2019 őszén több labori alkalmazott is beteg volt és a koronavírushoz hasonló tüneteket mutattak.

Az Egyesült Államok külügyminisztériuma még januárban adott ki egy jelentést, melyben részletesen foglalkoznak azzal, hogy milyen tevékenységeket végezhetett az a víruslabor, amely a koronavírus-járvány epicentrumának számító vuhani nagybani piac mellett működik.

A jelentés nagyjából elveszett az amerikai elnöki hatalomátadás zajában, így viszonylag keveset lehetett hallani annak tartalmáról, pedig erős állításokat tartalmaz Kína virológiai tevékenységéről és az ezzel kapcsolatos titkolózásról.

A jelentés felütése az, hogy Kína több mint egy éve igyekszik valamiért hátráltatni a koronavírus-járvány keletkezésével kapcsolatos vizsgálatokat és „hatalmas mennyiségű” erőforrást fektetnek a dezinformáció terjesztésébe. Az Egyesült Államok külügyminisztériuma viszont úgy véli, szükség van a transzparenciára, hogy a hasonló járványok elkerülhetők legyenek a jövőben, így arra kérik a döntéshozókat, hogy vizsgálják át a vuhani víruslabort tüzetesebben a koronavírus-járvány eredetét illetően. Azt nem mondják ki, hogy bizonyíték lenne a labori eredetre, viszont úgy látják, hogy

egyes tények részletesebb elemzést követelnek.

A jelentés a Trump-kormány külügyminisztere, Mike Pompeo irányítása alatt készült, viszont az elmúlt napok eseményei alapján úgy tűnik, Joe Biden kormánya is részletesebb vizsgálatot szeretne a laboratóriumi eredetet illetően:

A rövid riport három részre taglalva foglalkozik azzal, hogy mi folyhatott a vuhani víruslaborban, mint írják, az információ saját kutatáson és nyilvános forrásokon egyszerre alapul.

Az amerikai külügyminisztérium közlése szerint:

  1. A vuhani víruslabor dolgozói már 2019 őszén betegeskedtek, tüneteik alapján felmerül az a gyanú, hogy az új koronavírussal fertőződtek meg. Hozzáteszik: nincs bizonyíték rá, hogy koronavírusosak voltak, okozhatta tünteteiket valamilyen szezonális megbetegedés is. Egyértelműen cáfolták viszont a víruslabor szenior vezetőjének állítását, aki azt mondta, hogy „nulla megbetegedés volt” a laboratórium dolgozói közt, Amerika szerint tehát Kína valamiért hazudott, amikor azt mondták, hogy a labor személyzetéből senki nem volt beteg.
  2. Máskor is előfordult már, hogy elszabadultak vírusok kínai laborokból: 2004 májusában a SARS szabadult ki egy pekingi víruslaborból, de szerencsére a terjedést ebben az esetben sikerült gyorsan megfékezni.
  3. A kommunista párt folyamatosan akadályozza a labor dolgozóinak kihallgatását független szereplők által, beleértve azokat, akik 2019 őszén betegeskedtek.
  4. Legalább 2016 óta folynak a laboratóriumban kísérletek a RaTG13 nevű koronavírussal, amely 96,2%-os egyezést mutat a SarS-CoV-2-vel.
  5. A vuhani virológiai labor számos más vírussal kapcsolatosan maximális transzparenciát nyújtott a nemzetközi közösség számára, kivétel volt ez alól a RaTG13 és az ahhoz kapcsolódó kutatások.
  6. Kína eltávolította a RaTG13-hoz kapcsolódó kutatási munkák online anyagát, erről Amerikai szerint magyarázatot kell adnia a nemzetközi közösség számára.
  7. Kína nem tudott bizonyítékot bemutatni a nemzetközi közösségnek arról, hogy felhagyott a biológiai fegyverfejlesztéssel, hiába kötelezik erre nemzetközi egyezmények.
  8. Az amerikai hírszerzés szerint a vuhani labor 2017 óta együttműködést folytat a kínai hadsereggel, kísérleteket és kutatásokat végeznek a megbízásukból.
  9. Az Egyesült Államok adományozott pénzt a víruslabor létrehozására, ezért minden joga megvan ahhoz, hogy tudja, hogy folyik-e titkos katonai célú kutatás az intézményben.

Ezek a tények valószínűleg a Biden-kormányhoz is eljutottak, ezért követelnek új vizsgálatot a felszínes WHO jelentés után, mely során meg sem vizsgálták érdemben a vuhani víruslabort.

portfolio nyomán

Hirmagazin.eu

Géza
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, jövőre jelenik meg az első regényem, a Hittől a keserűségig" címmel. A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, hogy mely témák hiányoznak médiánkból, szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, a [email protected] e-mail címen.

Most népszerű

Hasonló hírek