Az ecetet a gyógyításban már az ókorban is felhasználták. A rómaiak főként frissítő italként, gyógyszerként, tartósítószerként és ételízesítőként alkalmazták. A magyar népi gyógyászat is eredményesen felhasználta, például sebek fertőtlenítésére oly módon, hogy a kisebb sérüléseket ecettel öntötték le.

A lázcsillapítás általánosan ismert, ma is használt módja, az ecetes borogatás, vagy az ecetes zokni. Az ecetes inhalálás fejfájások csökkentésére, megfázásnál légút felszabadítónak kitűnő.Fertőtlenítő hatása miatt az ecet párologtatását, influenzás időszakban, a kínai orvosok is ajánlják.

Almaecetes lábfürdő

Az ecetek külsőleg is használhatjuk, bőrszépítésre, méregtelenítő, bőrnyugtató fürdőkhöz. A kád vizéhez 2-3 dl almaecetet öntünk, és 15 percig fürdőzünk benne. Kitűnő reuma ellen, fürdőben, vagy borogatásként, ilyenkor 1 dl almaecetet együnk 1 liter vízhez.

Az almaecet kúraszerű, belsőleges fogyasztása szintén csökkentheti a reumás panaszokat. Viszkető, korpás fejbőr ápolása, a korpásodás csökkentésére, hajmosás előtt 1 dl víz, és 4 evőkanál almacet keverékével kell bedörzsölni a hajas fejbőrt. Ezt célszerű 30 percig a hajon hagyni.

Hajmosás után, az öblítő vízhez 1-2 evőkanál almaecetet kell tenni. Az ecetes kezelés fényessé, élővé tesz a hajat. A festett haj színét stabilizálja, élénkíti. Bőrgombásodás megelőzésére és kezelésére is jó az almaecetes lábfürdő. Az erősen gombás területetek hígítatlan (~5%-os) almaecetbe mártott vattával töröljük át!

Ha megszáradt, be kell púderezni, száraz repedező bőr esetén, pedig gondosan be kell krémezni a területet! Izomgörcsök, tic-ek, izomrángások csökkentésére az almaecetes bedörzsölés, illetve az ezzel párhuzamosan fogyasztott almaecetes ital lehet alkalmas.

Forrás: tudasfaja.com