Facebook, Apple, Google, Samsung és Microsoft: lekapcsolhatjuk a hallgatózó szoftverekről a mikrofont.

Kényelmes, hogy a telefonon a virtuális asszisztensek közreműködésével billentyűzet használata nélkül hívást kezdeményezhetünk, elindíthatjuk a navigációt és megkérdezhetjük, melyik országnak ki a miniszterelnöke.

Ha nincs szükségünk a varázslatokra, ám zavar bennünket, hogy a hangunkkal, a telefonbeszélgetéseinkkel adatbázisok építéséhez járulunk hozzá, iktassuk ki a mikrofont.

Túl sok szakmai portál állítja, hogy az alábbi alkalmazások némelyike alapbeállításban nem csupán hozzáfér a mikrofonhoz, hanem rögzíti és továbbítja is a hallottakat – bőven találni erre a weben érveket és cáfolatokat egyaránt.

Mindenesetre, ha biztosra akarunk menni, hogy nem teszik ezt, akkor egyszerűen kapcsoljuk ki a beállításaikban a mikrofont.

Facebook

Az iPhone-felhasználók a Beállítások/Facebook menüpontban csúsztassák el a mikrofon kapcsolóját, ami zöldről fehérre váltva kikapcsol.

Android felhasználók (készüléktípusonként kissé eltérő elnevezések lehetnek) a Beállítások/Alkalmazások/Engedélyek pontban iktathatják ki a mikrofont.

Apple Siri

Még az iOS 8-cal vezette be az Apple a „Hey Siri” virtuális asszisztens szolgáltatását, amely életre kelti a Siri-t anélkül, hogy megérintenénk az iPhone-t. Bekapcsolt állapotban az iPhone mikrofonja mindig figyel és várja a „Hey Siri” parancsot.

Az Apple állítja, hogy az iOS készülék nem veszi a hangot, amíg nem hallja a “Hey Siri” –t, s csak a kérés rögzítése után tölti a hangfájlt az Apple szervereire a feldolgozáshoz. Akadnak, akik mégis aggódnak.

A „Hey Siri” kikapcsolása: Beállítások/Általános beállítások/Siri, csúszka zöldről szürkére.

Google

A Google megoldása, az „Ok Google” a Siri-hez hasonlóan hangutasításra működteti a keresőóriás asszisztensét.

Minden alkalommal, amikor „OK Google”-t, vagy más hangvezérelt funkciót használunk, a kérést rögzítik, és a felvétel a Google-fiókba kerül.

Szerencsére a Google kínál egy Saját fiók eszközt, amely lehetővé teszi a felvételek elérését és törlését. Akár le is állíthatjuk a felvételek készítését.

Az „OK Google”-t Androidon a Beállítások/Google/Hangkeresés menüpontban lehet kikapcsolni.

Samsung Bixby

A koreai óriás – talán az egyre okosabb háztartási eszközök hálózatba kapcsolása miatt – legújabb prémiumkészülékein szintén bedobta Bixby néven a hangutasításos mesterséges intelligenciát. Ezt annyira fontosnak tartja a Samsung, hogy külön, dedikált hardveres gombot is kapott az alkalmazás.

Nem könnyű megszabadulni tőle, de lehetséges.

A Bixby gomb teljes letiltására és „újrafelhasználására” alkalmas például a bxActions – Bixby Button Remapper, s a BK Package Disabler (Samsung) telepítése. Segítségükkel kiiktatható a Bixby, s a gombja a felhasználó óhaja szerint mást csinál egy lenyomásra, mást két nyomásra, megint mást hosszú nyomásra.

A Samsung átlagosan havonta érkező frissítései ugyan átmenetileg kiiktatják a remappert, de azt pár érintéssel mindig újra lehet telepíteni.

Microsoft Cortana

Végül meg kell említeni a Cortana-t, a Microsoft hangvezérelt szolgáltatását.

Itt a „Hey Cortana” parancs az, mire a Cortana felhúzza a szemöldökét.

Windows 10-es számítógépen nyissuk meg a Cortana-t (csak angolul beszél) a legegyszerűbben például úgy, hogy a keresőbe írjuk a „Cortana” szót, s a „Settings”-ben állítsuk „Off”-ra.

Forrás: hirado.hu

ElőzőNők kedvezményes nyugdíjazása
KövetkezőVan 19 tippünk, hogyan szépülj, gyógyulj mézzel!
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza