Időközben a kirgiz választási bizottság érvénytelenítette a vasárnapi parlamenti választás eredményeit, amelyek szerint Szooronbaj Dzsejenbekov államfőhöz közel álló pártok kerültek be a törvényhozásba.
A választási testület sajtószolgálata közölte a TASZSZ orosz hírügynökséggel, hogy „a szavazáson és a választás előtti időszakban történt számos szabálysértés miatt a központi választási bizottság tagjainak keddi ülésén döntés született a választás semmissé nyilvánításáról”.
A választási eredmények megsemmisítése nyomán kedd délután rendkívüli ülést tart a kirgiz parlament – közölte a TASZSZ hírügynökséggel a törvényhozás sajtószolgálata. A rendkívüli ülést nem a parlamentben tartják meg, mert azt a tüntetők megrongálták.
Időközben folytatódnak ugyanis a megmozdulások, amelyek még hétfő reggel kezdődtek Biskek főterén és több kirgiz nagyvárosban a parlamentbe bekerülési küszöböt a hétvégi választáson átlépni nem tudó, legalább tíz párt és híveik részvételével. Állításuk szerint a hatóságok a választási kampány során hatalmukkal visszaéltek, és szavazatokat vásároltak. Tizenkét párt vezetője ezért levélben szólította fel a kirgiz központi választási bizottságot a voksolás érvénytelenítésére és új választás kiírására.
Keddre tüntetők foglalták el a kirgiz kormány székházát Biskekben – jelentette kedd reggel a RIA Novosztyi orosz hírügynökség egy kormányilletékesre hivatkozva. A tüntetők nem engedik be az épületbe a kormány tagjait és alkalmazottait. A tüntetők keddre virradóra elfoglalták a parlamentet, ahol az elnöki hivatal is található, valamint az államügyészség épületét is. A hírügynökségek helyszíni tudósításaiból ugyanakkor nehéz világos képet alkotni arról, hogy jelen pillanatban egyes kormányintézmények kinek az ellenőrzése alatt állnak.
A tüntetők keddre kiszabadították a korrupció miatt 11 évi börtönbüntetésre ítélt volt elnököt, Almazbek Atambajevet, Szapar Iszakov volt miniszterelnököt és több más politikust.
Temir Szarijev volt miniszterelnök bejelentette kedd reggel, hogy politikusok egy csoportja létrehozta a Kirgiz Koordinációs Tanácsot, amely arra hivatott, hogy helyreállítsa a rendet az országban. Szarijev követelte a hivatalban lévő kormány lemondását. Szerinte „népbizalmi” kabinetet kell alakítani, amely mihamarabb újabb választást rendez, és az új kormány megalakításáig a parlamenttel együtt dönt majd Szooronbaj Dzsejenbekov államfő sorsáról.