A 19 éves kínai Pan Csan-le hihetetlen teljesítményt nyújtott a 2024-es olimpia 100 méteres gyorsúszó számában. Több mint egy másodperccel győzte le a második helyezett Kyle Chalmerst, és nyert aranyérmet Párizsban. Mint azt megírtuk, Németh Nándor úgy lett negyedik ebben a döntőben, hogy a csak egyetlen századmásodperccel maradt le a dobogóról.

A versenyt követően az ausztrál edző és egykori olimpikon, Brett Hawke kétségbe vonta Pan Csan-le hihetetlen teljesítményét.

Őszinte leszek, mérges vagyok az úszásra. Több okból is haragszom. A barátaim a történelem leggyorsabb úszói Rowdy Gainestől Alex Popovon át Gary Hall Jr-ig, Anthony Irvinig és egészen Kyle Chalmersig. Közelről ismerem ezeket az embereket. Tanultam ezt a sportot. Tanulmányoztam a sebességet. Szakértő vagyok ebben. Jelenleg ideges vagyok, mert nem tudsz nyerni 100 méteren egy testhosszal. Egyszerűen nem. Emberileg lehetetlen ezt a mezőnyt testhosszal megverni. Ne add el nekem, ne nyomd le a torkomon. Nem igaz

– fakadt ki az Instagram-oldalán Brett Hawke.