Home Főhírek Belföldi hírek Akár tv-előfizetést is kérhetünk kártérítésként, ha egy baleset miatt nem tudunk kimozdulni...

Akár tv-előfizetést is kérhetünk kártérítésként, ha egy baleset miatt nem tudunk kimozdulni otthonról

 

hirmagazin 2015 06 09 071203
forrás: M1/Kosár

Nem csak összetört autónk javíttatását kell fizetnie a biztosítónak, de egyéb igényeket is érvényesíthetünk, ha baleset ér. Ez azonban nem mindig egyszerű – derül ki az M1 Kosár című műsorának összeállításából.
Csoba Miklós egy miskolci kereszteződésben állt kocsijával, amikor néhány éve beleszaladt egy másik autó. Jól összetört a csomagtérfedél – a javítási költség 90 ezer forint volt –, a két hátsó lámpa mind a két oldalon, a lökhárító és a fenéklemez – emlékezett vissza az M1 Kosár című műsorában. A javítási költséget a balesetben vétlen Miklós részére a biztosító kifizette ugyan, de a férfi állítja, nem csak az autója sérült.

Az erős ütés hatására eltört az üléstámla, és ő hátraesett. A balesetnél a nyaka megrándult, azóta zsibbad, a csigolyák közötti rések pedig közepes fokban beszűkültek – állapította meg az orvosi diagnózis.

Hónapokig járt kezelésre. Miklós szerint a nyaka a baleset miatt sérült meg, ezért kártérítést szeretne kapni. A biztosító szakértője azonban másként látja a kérdést: szerinte a baleset és a kárigény között nincs összefüggés, ezért nem kap pénzt.

TÖBB LÁTOGATÓT SZERETNE A GOOGLE KERESŐBŐL?
A Kulcsszo.hu csapata gyors segítséget tud adni, hogy a helyezései a keresőben pozitívan változzanak és több megrendelője legyen.

A saját költségén megbízhat magánszakértőt. Ha annak véleménye eltér a biztosító által felkért orvos szakértőétől, lehet egyezkedni. Ha ez nem vezet eredményre, akkor már csak a bíróság marad.

Akár a tv-előfizetés is lehet kártérítés tárgya

Számos olyan esetben jár kártérítés, amire nem is gondolnánk. Ha valakinek kalóriadúsabb, minőségibb táplálkozásra van szüksége a felépüléséhez, a bíróság élelemfeljavítás többletköltség címén például kártérítést ítélhet meg neki. Ha valakinek otthon kell maradnia az őt ért baleset miatt, és nagyobb tévécsomagra fizet elő vagy több keresztrejtvényt fejt, akkor a bíróság ezeket is elismerheti – sorolta Bacskó László ügyvéd.

És persze pénzbe kerül az ápolás, a gondozás, a kezelésre utazás. Ezekért mind járhat kártérítés. A biztosítókkal kapcsolatos problémáknak és jogvitáknak se szeri, se száma – tette hozzá.

Olvassuk el a biztosítási szerződést, mielőtt aláírjuk!

Szilveszter Tibor biztosítási szakértő szerint a legtöbbször kettőn áll a vásár. A leggyakoribb félreértés abból adódik, hogy nem pontos a tájékoztatás. Az üzletkötő nem mondja el a lényegi mozzanatokat, illetve nem tájékoztatja az ügyfelelet, nem adja kezébe a szerződési feltételeket, az ügyfél pedig nem olvassa el, amit aláír – magyarázta.

Éppen ezért, mielőtt biztosítást kötünk, egy-két szempontot tartsunk szem előtt. Határozzuk meg a saját céljainkat, hogy miért és milyen tartalmú, típusú biztosítást szeretne kötni. Kizárólag profi üzletkötőhöz érdemes fordulni, olyanhoz, aki az ügyfél igényeivel foglalkozik, és arra keres megoldásokat – hangoztatta Szilveszter Tibor.

Hét hosszú év eredménytelenül

Csoba Miklósnál a vétkes fél biztosítója járt el, így üzletkötő sem volt. A férfi maga vette kezébe ügyét. Hosszú levelezés indult. Azt mondta, hogy a biztosító a szavak szintjén mindig nagyon kedvesen bánt vele, de egyébként húzta az időt. Volt olyan levélváltás, amikor 107 nap múlva érkezett válasz.

Az M1 megkereste az érintett biztosítót is, írásban válaszolta: „a biztosítási titok miatt konkrét esetekről a biztosítók nem adnak ki információt” – írták.

A baleset 2008 tavaszán történt, de a huzavonának még mindig nincs vége.

Exit mobile version
Megszakítás