Home Életmód Egészség - betegség Agyöregítő szokások

Agyöregítő szokások

femface

A tévénézés egy passzív időtöltés, ami jelentősen rontja a kognitív funkciókat

Idős bácsi ül a televízió előtt.

Mint ahogyan mi magunk is tehetünk arról, hogy az agyunk a kor előrehaladtával is fejlődjön, magunkat is okolhatjuk, ha idősebb korunkban gondok lesznek a memóriánkkal. Hiába szereti valaki a televíziózást, a filmeket, a sorozatokat, ez a tevékenység egyáltalán nem nyújt kihívást az agy számára. A tévénézés egy passzív időtöltés, ami jelentősen rontja a kognitív funkciókat, különösen gyermekeknél és idősebb korban. Ellenben az aktív időtöltés nagyon jó hatással van a memóriára.

Kutatások igazolják, hogy ha valaki éjszaka pihenés helyett a munkát részesíti előnyben, sokkal hamarabb lesz ráncos és petyhüdt a bőre, mint azoknak a személyeknek, akik éjjel inkább az ágyukban alszanak. Az éjszakai élet felgyorsítja a bőr öregedését, és természetesen egyáltalán nem tesz jót a fizikai egészségnek sem, hiszen az emberi szervezet éjjel, alvás közben tud csak igazán regenerálódni.

Az is rohamos kognitív hanyatlást eredményez, ha valaki túl sokat, vagyis napi hét órát vagy ennél többet ül, ha túl későn fekszik le aludni, vagy ha 150 percnél kevesebbet mozog hetente. Ha valaki az inaktív életmódot részesíti előnyben, emellett sok alkoholt fogyaszt, dohányzik és egészségtelenül táplálkozik, nagy az esélye, hogy idősebb korában kognitív problémái lesznek.

Azoknak az embereknek is gyorsabban öregszik az agya, akik a múltban élnek. Nem tudnak másról beszélni, csak a múlt dolgairól és képtelenek az adott korban jól érezni magukat, illetve képtelenek haladni a korral. A befogadóbb idősebb emberek sokkal nyitottabbak a világ változásaira, így ennél fogva jóval optimistábbak is. Míg a múlt rabjai sokkal negatívabban látják a világot, nem hajlandók élvezni a jelent, az életet, így ők gyakrabban is szenvednek kognitív hiányosságoktól idősebb korukban.

A meditálás mindent téren fejleszti az agyi és kognitív képességeket, a látást, a hallást. Jó hatással van a beszédre, az impulzus kontrollra. Meditálás hatására a memória is fejlődik, de jobban tud döntéseket is hozni az egyén, és még az érzelmekre is pozitív hatást gyakorol.

Hirmagazin.eu

ElőzőKicsin múlt a tragédia: felfoghatatlan, miért akarta eldobni az életét egy 10 éves kisfiú
KövetkezőAlvásproblémák enyhítésére, vagy megszüntetésére töltsd fel a szervezetedet vitaminnal!
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás