Miről is híres Írország fővárosa, Dublin? Persze a sör mellett, mert arról már hallhattunk rengeteget. Ha nem az italról, hát akkor az ételről.
„Azt hiszem, Schobert Norbi elsírta volna magát, ha tudja, mit és mennyit ettem Dublinban. Reggelire káposztát falatoztam, bacon szalonnával. Ebédre kolbászt káposztapürével, vacsorára pedig burgonyakrokettet sült sonkával. Durva, de legalább kipróbáltam a nemzeti ételeket.”
A világon Dublinban a legnagyobb a lakosságra eső éttermek száma. Rengeteg pub és vendéglő várja az embereket, ahol a helyiek a beszélgetés mellett meccsnézéssel is szeretik eltölteni az idejüket.
A várost turistabuszokkal, vagy úgynevezett Duck-kal is meg lehet ismerni. Ez utóbbi olyan közlekedési eszköz, ami még a vízen is képes járni. A főutcán áll Molly, a legendás halárus kislánynak a szobra, aki a hiedelem szerint egy ártatlan és gyönyörű lány volt, de amint éjszaka lett, démoni nővé változott. Emlékművekből persze nincs hiány, ahogyan híres költőkből sem.
Neves írók, akik Dublinban születtek:
James Joyce
George Bernard Shaw
Oscar Wilde
Jonathan Swift, a Gulliver szerzője
Dublinban mondhatni gyakori az esős időjárás, de részben ennek köszönhetik gyönyörű szép parkjaikat. A nap nem süt sokat, télen azonban nincs olyan hideg és még a havat sem igazán ismerik.
„Állítólag a zöldnek több mint ötven árnyalatát lehet megfigyelni Írországban. Emiatt sokan smaragdszigetnek is nevezik a területet, bár ez nekünk magyaroknak kicsit furcsa, hiszen a görög üdülőparadicsomot, Korfut ugyanígy hívják.”
Hivatalnok csak az lehet a városban, aki a kelta nyelvet is beszél, vagy ahogy ők mondják gael (ír) nyelven. A tereken és az utcákon az angol nyelven keltául is kiírják a fontosabb információkat. Ennek ellenére nem sokan beszélik ezt a nyelvet.
Néhány népszerű nevezetesség:
Nemzeti Múzeum
Mansion House
a helyi parlament, a Leinster house
a Dubliniana nevű tárlaton, bemutatják, hogy éltek errefelé a középkorban
Forrás: középsuli nyomán