Kudarcot vallottak a Facebook gyűlölet- és erőszakkeltő tartalmak elleni fellépésért tett intézkedései – mutatott rá az uniós ügyekre szakosodott Politico.

A híroldal elemzése szerint az iszlamista terroristák lefejezésekről és az öngyilkos merényletek végrehajtásáról készült felvételei hónapokon keresztül elérhetők voltak a közösségi oldalon, és a tálibok által megosztott tartalmakat is bárki láthatta, amelyeken bemutatták, hogyan harcolnak az afgán kormányerők ellen. A techóriás korábban arról biztosította felhasználóit, nem engedik, hogy a terrorszervezetek vezetői vagy prominens tagjai aktív felhasználói legyenek a platformnak.

A közleménnyel szemben azonban a Facebook a szélsőségesek cselekedeteit éltetők posztjait kevés sikerrel korlátozta, és a tálibbarát tartalmak továbbra is könnyen átjutnak a szűrőkön, miközben például Donald Trump volt amerikai elnököt letiltották az oldalról a január 6-i események nyomán arra hivatkozva, hogy erőszakra buzdítja a követőit. 

A közösségi oldalról csak azt követően távolítottak el egy tálibokat támogató csoportot, hogy már 107 ezer tagja volt, akik számos – egyébként tiltott – tartalmat osztottak meg, beleértve az erőszakos cselekményeket bemutató felvételeket. Más csoportokban pedig az iszlám vallás két nagyobb irányzatának képviselői, a síiták és a szunniták támadták egymást pornográf tartalmú képek megosztásával. Noha a techóriás korábban ismertette, jelentős összegeket fordítottak a mesterséges intelligencia eszközeibe, amelyek feladata a tiltott tartalmak moderálása, nem tűnik úgy, hogy ezek teljes mértékben sikeresek lennének. Adam Hadley, a Tech Against Terrorism terrorellenes nonprofit szervezet igazgatója úgy véli,

a Facebook automatizált tartalomszűrői nem elég kifinomultak ahhoz, hogy az arab, pastu vagy dari nyelveken írt posztokat kiszűrjék, ugyanakkor a helyi nyelveken beszélő alkalmazottakból sincs elég.

Afganisztánban különösen rossz a helyzet, a gyűlöletkeltő tartalmak kevesebb mint egy százalékát távolították el egy tavaly kiszivárgott jelentés szerint. Az arab nyelvű bejegyzések felülvizsgálata szintén problémát okozott előző évben: az Instagramon, a Meta fotómegosztó oldalán a gyűlöletkeltő tartalmak mindössze hat százalékát szűrték ki, a Facebookon ez az arány negyven százalék volt.

– Amikor nem angol nyelvű tartalomról van szó, nincs elegendő erőforrás ezek moderálására

– mutatott rá Hadley.

A Facebook idén júliusban kezdte meg egy új funkció tesztelését, amelyben a felhasználóktól kérdezik meg, tudnak-e olyan személyről környezetükben, aki szélsőségessé válhat. A techóriás szóvivője akkor elmondta, a mechanizmus célja, hogy a felhasználók jelezzék, ha nem megfelelő tartalmat láttak a közösségi oldalon.

Borítókép: Az afgán biztonsági erők tagjai egy megsemmisült jármű mellett Kabulban 2019. november 13-án, miután egy öngyilkos merénylő robbanóanyaggal megrakott járművével nekihajtott egy páncélozott terepjárónak. (Fotó: MTI/EPA/Hedajatullah Amid)

magyarnemzet

Hirmagazin.eu

ElőzőEngedélyezték a Novavax vakcináját az EU-ban – videó
KövetkezőIdőjárás – Kemény fagy jön, akár -13 fok is lehet, karácsonyra megérkezhet a havazás is
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza