A világban számtalan érdekes élőlény él. Emberek vagyunk sok-sok telített érzelemmel, ezért arra vagyunk kódolva, hogy a szépes, az édes aranyos állatkákat szeressük, és persze ez jellemez minket akkor is, amikor házi kedvencet választunk. Sajnos a helyzet az, hogy az anyatermészet néha az állatokból is gúnyt űz, és elég csúnya lesz a végeredmény. Most te is láthatsz néhányat a világ eléggé csúnyácska teremtményei közül.

Tartottak nemrég egy versenyt, ahol a világ legkülönösebb, és talán legcsúnyább állatait rangsorolták. Kétségtelen, hogy biztosan mindenki szubjektívan ítél, de a következő összeállítással mindenki egyet fog érteni.

A természet csúnya játékai?Az angol nevén blobfish (Psychrolutes marcidus) nyerte az Ugly Animal Preservation Society (Egyesület a Ronda Állatok Megmentéséért) és a newcastle-i British Science Festival közös szavazását, ezzel ez a különös hal lett a legrondább állat. A versenyt azért szervezték, hogy felhívják a figyelmet az esztétikailag hátrányos helyzetű, furcsakinézetű, kihalófélben lévő állatokra. Az emberek inkább az aranyos állatokat védik, pedig a ronda állatok kihalása is rossz hatással van a biodiverzitásra. A blobfishnek nincs magyar neve, de az internetezők szerint a bluggyhal elnevezés illik hozzá leginkább. A hal azért néz ki ilyen furcsán,mert nincsenek izmai, amik összetartanák. Nem csinál mást, mint sodródik az árral, és megeszik mindent, ami az útjába kerül. Megelőzte többek közt a borneói nagyorrú majmot, a titicaca vízibékát, a malacképű teknőst, más néven kétkarmú teknőst, a mexikói axolotlt és a lapostetvet is.

Második helyezett lett a borneói nagyorrú majom, aki érdekes formájú orráról várt híressé. Az öregembernek látszó majom az egyik legkülönösebb kinézetű állat a világon, kicsit vicces, kicsit ironikus is. Keres hasa, löttyedt testalkata és hatalmas lelógó orra, sokakat megnevettet.

Harmadik helyezést kapta egy igazi ronda de édes különleges állat a titicacai vízibéka, aki szintén nem maradhatott ki a felsorolásból. Latinul: Telmatobius cuelusnak hívják, és ő is az IUCN Vörös Listáján súlyosan veszélyeztetettként „Critically Endangered” van megjelölve. Ő a legnagyobb, teljes mértékben vízi béka, akár 1 kg-osra is megnőhet. És azért van ennyi bőre, mintha még nem nőtt volna bele, hogy tudjon rendesen lélegezni a magasban, mivel a Titicaca-tó az Andokban van, jó magasan, szinte a világ tetején.

A természet csúnya játékai?

Negyedik versenyzőnk bizony nem más, mint a malacképű teknős. Igen bizony jól hallottuk, valóban erre az állatra hasonlít a természet egy újabb torz játéka. A kínai lágyhéjú teknős, vagy sokak által csak malacképű teknős egy aranyos, ám de igen csúnyácska állat. Családjában ő az egyetlen faj, igazi különlegességnek számít. Bizarr kinézete mellé, agresszív természet társul. A teknős rendkívül agresszív állat, mély, kör alakú vágást ejt áldozataink, akik útjába kerülnek, nagyon ideges fajta, mindenre és mindenkire támad, aki a közelébe kerül. A Mary folyó teknőse, Elusor macrurus, vagyis a vastagfarkú billabongteknős kizárólag a Mary-folyóban élő teknős. A folyó Ausztráliában, Délkelet-Queensland területén kanyarog.

A versenybe még számos állatot sorolhatnánk, de rájuk egyszerűen tökéletesen illett ez a kihívást. Érdekességek mindig lesznek, akikkel csúnya játékot űzött a természet.

 

forrás: Delina