Home Életmód Életmód hírek A tengeri sünbe lépés a leggyakoribb nyaralóbaleset

A tengeri sünbe lépés a leggyakoribb nyaralóbaleset

Tengeri sűn, youtube

Gyakorlati tanácsokkal segíti az utazókat a Gazdasági Versenyhivatal, hogy ne váljon rémálommá a nyaralás.

Mire figyeljünk ha szállást foglalunk, milyen nehézségek lehetnek repülőjegy-vásárláskor, hogyan lehet biztonságosan autót bérelni – ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk a a Gazdasági Versenyhivatal kiadványából, ami elérhető az interneten. A tipikus nyaralási balesetekről pedig egy hazai biztosító készített felmérést – hangzott el az M1 Híradójában.

Strandolók Sydney egyik tengerparti strandján (Fotó: MTI/EPA/AAP/Joel Carrett)Strandolók Sydney egyik tengerparti strandján (Fotó: MTI/EPA/AAP/Joel Carrett)

A Híradóban megszólaló nő már júniusban lefoglalta üdülésüket. A szervezett utakat sokan azért választják, mert biztonságosak, de ilyenkor is érdemes előre leellenőrizni, hogy hol helyezekedik el a szállás, illetve azt, hogy a feltüntetett árak pontosan mit tartalmaznak.

Internetes szállásfoglalásnál érdemes utánanézni a korábbi vendégek tapasztalatainak és a lemondási feltételeknek. Akár a szállás teljes költségét is elveszítheti, aki váratlanul mondja le az utazást. A szakértők szerint különösen a tengrentúli nyaralás szervezésekor érdemes elővigyázatosnak lenni.

Érdemes tájékozódni a repülőutak előtt

A repülős utaknál sok utazó maga foglalja le jegyét az interneten. Érdemes ilyenkor előre tájékozódni arról, hogy mekkora poggyászt vihetnek fel a gépre. A fapados légitársaságok pedig gyakran kérik, hogy az utasok előzetesen, online jelentkezzenek be, ezzel gyorsítva az utasfelvételt.

A Gazdasági Versenyhivatal összeállított több tájékoztatót is arról, hogy mire érdemes figyelniük az utazóknak. Az online foglalások és az utazási irodák programjai mellett az autóbérlés is kellemetlen meglepetéseket okozhat a nyaralóknak.

Érdemes kéznél tartani annak telefonszámát is, akihez fordulhatunk

műszaki meghibásodás esetén. Az utazási tájékoztatók elérhetők a Gazdasági Versenyhivatal honlapján és közösségi oldalán is.

A helyi sajátosságok határozzák meg a leggyakoribb balesettípusokat

A Híradóban megszólaló pár idén a bolgár tengerparton nyaral majd. Utasbiztosítással pedig nyugodtabban vágnak neki az útnak. Ha valaki kötött utasbiztosítást és bajba kerül külföldön, a segélyhívása jó eséllyel a Híradóban látott központba fut be. Az asszisztencia cég adatai szerint 2018-ban 14 százalékkal nőtt a segélyhívások száma az előző évhez képest, vagyis

28 ezren kértek segítséget nyaraláson felmerült egészségügyi probléma miatt.

A leggyakoribb balesetek a mediterrán országokban a hagyományos sünbe lépés, medúza vagy rovarcsípés. A baleset nem válogatja a földrajzi területeket. Például Görögországban nagyon sok motorkerékpár baleset van, ahol sem az útviszonyok, sem a műszaki állapot nem túl jó – fogalmazott Kalmár László, a Europe Assistance Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója.

Búvárkodás előtt érdemes eldönteni, meddig merülünk le

A Közel-Keleti országokban, mint Egyiptomban vagy Marokkóban pedig a különböző gyomorproblémák okoznak kellemetlenséget a magyar utazóknak. Ha valaki a nyaralása alatt szeretne kilépni a komfortzónájából, például kipróbálná a búvárkodást, még az utasbiztosítás megkötésénél

döntse el, mekkora kockázatot vállal.

Az is gyakran előfordul a nyaralások során, hogy valaki infarktust vagy stroke-ot kap, vagy olyan baleset éri, ami azonnali orvosi beavatkozást igényel. Ilyenkor a szakemberek azt javasolják, először a helyi mentőket kell hívni, és csak ezután érdemes felvenni a kapcsolatot az utas asszisztenciával.

m1

ElőzőMélyben a bor termelői ára
KövetkezőÚjabb 1956-os ítéletek semmisségéről állított ki igazolást a Kúria
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás