Tavaly rengeteg médium, így például két ismert sajtóorgánum is (BLOOMBERG[1] és a PBS Newshour[2] ) kifejtette, hogy mi is a baj a tehenekkel?

A két cikk a tehén böfögésének az éghajlatváltozásra gyakorolt jelentős hatását tárgyalja, és javaslatokat tesz a hatás csökkentésére. A Bloomberg cikke az Európai Unió metánkibocsátásának csökkentésére irányuló célkitűzésére összpontosít annak érdekében, hogy 2030-ra elérje éghajlati céljait. A cikk kiemeli a stockholmi Királyi Technológiai Intézet legújabb tanulmányát, amely azt javasolja, hogy az EU csökkentse jelenlegi kibocsátását. 50%-kal csökkenteni a tehénállomány méretét e cél elérése érdekében. A tanulmány azzal is érvel, hogy egy ilyen csökkentés csak minimális hatással lenne a tejtermelésre és a marhahús árára.

Eközben a PBS Newshour cikke további részletekkel szolgál a tehénböfögés kérdésével és a globális felmelegedéshez való hozzájárulásával kapcsolatban. Azt állítja, hogy a tehenekkel kapcsolatos kibocsátások felelősek az emberi eredetű üvegházhatású gázok 15-20%-ért világszerte. A cikk megemlíti a kibocsátás csökkentését segítő különféle módszereket is, amelyeket feltárnak, beleértve az állattenyésztési étrend megváltoztatását, az alacsonyabb károsanyag-kibocsátású tehenek tenyésztését, sőt a teheneknél a metántermelés blokkolására szolgáló vakcinák vagy gyógyszerek kifejlesztését is.

Összességében mindkét cikk hangsúlyozza a szarvasmarha fontos szerepét a globális felmelegedésben, és rámutat az éghajlatváltozáshoz való hozzájárulásuk csökkentésére. Ezekből a darabokból egyértelműen kitűnik, hogy ha előre akarunk lépni klímacéljaink teljesítésében, akkor marhahúsiparunkkal kapcsolatban drasztikus intézkedéseket kell hozni – különösen az állományméretek tekintetében – a jövőbeni környezeti hatások mérséklése érdekében.

Ezek alapján lehet, hogy akkumulátoros teheneket kell tenyészteni? Holnap utánajárunk annak, hogy mi is az igazság?


[1] https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-06-14/eu-needs-to-cut-cow-numbers-to-hit-methane-targets-study-says  

[2] https://www.pbs.org/video/how-scientists-are-reducing-methane-from-cow-burps-1646595515/

ElőzőBalaton: holnaptól jóval olcsóbb a pihenés
KövetkezőA tehenek és az univerzum – 2
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza