A több mint 100 kilométer per óra sebességű szél fákat csavart ki, villanyvezetékeket rongált meg, letépte házak tetejét, óriási a pusztítás..
A hidegfront betörésével megérkezett a hatalmas szél is.
Az MTI információi szerint az országba betörő nagyon gyors mozgású hidegfront és a mögötte viharos erősségű széllel érkező hideg levegő „telibe kapta” a Bakony-Balaton térségét. A front előtt torlódó levegőben egy-egy zivatar is kialakult. A legerősebb széllökések több helyen is meghaladták a 100 kilométer per órás sebességet a térségben. A legerősebb, 124 kilométer per órás erősségű széllökést a fővárosban mérték ezen a napon, a János-hegyen.
Kedden délután, este a Zemplénben, a Mátrában és a Bükkben, valamint a Bakonyban és a Budai hegyekben havas esőbe, hó is lehet, szerda hajnalban a Tiszántúlon síkvidéken is kialakulhat havas eső, átmeneti havazás.Hegyvidékeken pár centiméternyi vizes, tapadó hó eshet. Keleten a 24 órás csapadékösszeg szerda reggelig meghaladhatja a 20 millimétert.A késő kedd esti óráktól szerda reggelig 70 kilométeresnél gyengébb széllökések várhatók.
Szerdán az előrejelzés szerint a hőmérséklet hajnalban 0 és plusz 4 Celsius-fok között alakul. A nappali hőmérséklet 2 és 8 fok között valószínű.Az esti óráktól várhatóan mérséklődik a szél az üdülőrégióban, de továbbra is lesznek viharos széllökések. Napközben ismét viharos, 90 kilométer per órát meghaladó sebességű széllökésekre kell számítani, amelyek estére mérséklődnek.
Szerdára is országszerte első- és másodfokú figyelmeztetéseket adott ki a viharos szél veszélye miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. Erre a napra Heves és Nógrád megyére adták ki a legalacsonyabb fokú, elsőfokú figyelmeztetést. Az ország többi részén másodfokú a figyelmeztetés.
Hirmagazin.eu, youtube, blikk