Már én is így fogom csinálni.

Akár az erkélyen vagy magaságyásban is termeszthetünk uborkát, de van néhány olyan lépés, amely nélkül nem várhatunk bőséges termést.

Okosan az öntözéssel:

Sokan nem gondolnak bele, de az uborka igen érzékeny növény. Folyamatos öntözést igényel a kiskertben is, ám a leveleit, virágait kíméljük, csak a gyökérzetéhez öntsük az éltető folyadékot. Már a magok vetésénél is lehet hibázni, ugyanis alaposan betrágyázott talaj kell nekik (sőt némi komposzt sem árt). A trágyára húzni kell egy réteg talajt aztán vethetjük a magokat. A magvetés ideje április végétől akár szakaszosan is történhet a nyár közepéig.

Fel akar futni:

Mindenképpen kell az uborkák mellé egy olyan alkalmatosság, amelyre vígan felfuthat és amely el is bírja a növekvő terméseket. Lehet műanyag háló, amelyet támasztó rudakkal feszítünk ki vagy az erkélyen bambuszrudakkal és spárgával is alakíthatunk nekik helyet a futáshoz. Ezekre villámgyorsan felkapaszkodik a növény és beindítja a virágokat is. Erre a támasztékra azért van szükség, mert így szellős helyen növekedhetnek az uborkák és a betegségek, kártevők is kevésbé károsíthatják a növényt.

Óvatosan, de sűrűn szedjük:

Mindig óvatosan szedjük le a terméseket, mert, ha az indákat megsértjük ott több uborka nem terem. Naponta nézzük át őket és azonnal vegyük le a megfelelő méretűeket, ugyanis a bő termést az a növényünk hoz majd, amelyiket folyamatos szedéssel serkentjük újabb és újabb virágok nevelésére.

edenkert, blikk

Hirmagazin.eu