Sokan gondolják úgy, hogy modern világunkban az érzelmek, a romantika egyre inkább háttérbe szorul. Elfelejtettünk volna bókolni, udvarolni? A romantikus költészet, a szerelmes versek ugyan sokak számára az iskolapadban maradtak, mégsem mondhatjuk azt, hogy elfeledkeztünk volna róluk.

A szerelmes vers nem megy ki a divatból

Az ismerkedéshez, az udvarláshoz napjainkban egyre többen az internet segítségével kezdenek hozzá, világszerte több ezer online társkereső oldalon keresve az igazit, ez azonban – egy friss hazai kutatás szerint – egyáltalán nem a romantika rovására történik.

Az egyik legnagyobb hazai társkereső oldal felmérése szerint a férfiak többsége írt már szerelmes verset élete során és az adatok azt mutatják, hogy ez egyáltalán nem az idősebb korosztályra jellemző. A 30 év alatti férfiak vallanak ugyanis szerelmet leggyakrabban szívük választottjának. A nőkre kevésbé jellemző a versírás és ők sokkal inkább magáról az érzésről, a szerelemről írnak ilyenkor, nem pedig az áhított személynek címzik soraikat.

A férfiak nem csak termékenyebb költők, de bátrabbak is, ugyanis kétharmaduk meg is osztotta művét szerelmével. A nők jóval félénkebbek, rájuk már egyáltalán nem jellemző, hogy szerelmükhöz el is juttassák versüket.

Romantikus költészetben legelső helyen a városban élők állnak, őket követik a községekben, falvakban élők, versben romantikázni a legkevesebben a fővárosban próbálkoznak.

Az érzelmek versben való kifejezését a válaszadók 40 százaléka nagyon romantikusnak gondolja, minden második megkérdezett azonban kissé régimódinak tartja ezt a romantikus gesztust. Csupán minden tízedik válaszadó gondolta úgy, hogy számára a szerelmes vers „már túl sok”. Ők jellemzően a 30 és 40 év közöttiek, közülük is főként azok a nők, akik még sosem kaptak ilyet.

 

forrás: anna.hu