Home Sport Sporthirek A Szeged került előnybe a férfi kézilabda-bajnokság döntőjében három góllal verték a...

A Szeged került előnybe a férfi kézilabda-bajnokság döntőjében három góllal verték a Veszprémet

A Szeged három góllal győzte le a Veszprémet a férfi kézilabda-bajnokság döntőjének első meccsén. / Fotó: MTI/Ujvári Sándor

A Mol-Pick Szeged 31-28-ra nyert a végjátékban kissé széteső Veszprém ellen a férfi kézilabda-bajnokság döntőjének első meccsén. A veszprémiek néhány nappal ezelőtt a Nantes-tal szemben négygólos vereséget szenvedtek a BL-negyeddöntőben. Akkor nem tudták megfordítani a meccset.

Magyarország két legjobb férfi kézilabda csapata, a Szeged és a Veszprém játszotta le a bajnoki döntő első meccsét. A szegedi találkozón a Mol-Pick Szeged háromgólos előnyre tett szert.

1992 óta csak egyszer fordul elő, hogy ne ez a két csapat közül kerüljön ki a bajnok, 2000-ben a Dunaferr végzett az élen. De az elmúlt 29 évben a veszprémiek 24-szer végeztek az élen, a Szeged 1996-ban, 2007-ben, és 2018-ban lett bajnok, tavaly a járvány miatt nem hirdettek elsőt.

Az első gólt a Veszprém szerezte, aztán a hatodik percben már a Szeged vezetett 3-1-re, de az első félidő végéig fej-fej mellett mentek a csapatok, 14-1-4-gyel mentek szünetre. Megható volt a 8. perc, amikor Jonas Källmantól, a Szeged kiváló játékosától búcsúzott a közönség.

A második félidőben a Veszprém vezetett kétszer is, de a 40. percben már két gól volt a Szeged előnye. A hazai csapat innentől már nem is engedte ki az előnyt a kezéből, Három perccel a vége előtt már négy gól volt közte, a Veszprém az utolsó percben szépített.

A visszavágót június 5-én, szombaton rendezik Veszprémben.

Juan Pastor, a Szeged vezetőedzője: „Meg kellett nyerni a meccset, az volt a legfontosabb. Az, hogy hány góllal, az majd a visszavágón kiderül. A védekezésben még van még mit fejlődni. A közönség pedig óriásit segített.”

David Davis, a Veszprém edzője: „Sok hibát követtünk el az utolsó percekben, ezeket ki kell elemezni, de még csak az első hatvan percen vagyunk túl. A hangulat ugyanaz lesz majd, csak a hazai közönség előtt. Jobban kell majd játszani majd.”

blikk

ElőzőA bálna a semmiből ugrik elő a túra során – videó
KövetkezőRusvai Miklós: nincs akadálya a 12–15 évesek beoltásának, .. és elkezdődött a Kormányinfó – részletek..
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza