A szauna az egyik legegészségesebb dolog, amiért nemcsak a lelkünk, hanem a testünk és még az elménk is hálás lesz.
Nincs is jobb dolog, mint a meleg gőzben üldögélni. Miközben a testünk izzad, az agyunkból is eltűnik minden negatív gondolat, a lelkünk pedig fellélegezhet, hiszen csak néhány perc, és minden gondunkkal kapcsolatban úgy érezhetünk, mintha soha nem is léteztek volna. Valóban ennyire pozitív hatása van a szaunázásnak? Tényleg ennyire egészséges? A cikkünkből kiderül, hogy igen és hogy miért.
A szauna néhány csodálatos hatása
A rendszeres szaunázás pozitívan hat az anyagcserére, a melegben felgyorsulnak a folyamatok, így még a fogyást is segítheti. Ha valaki rendszeresen edz, alapvetően egészségesen él és helyesen táplálkozik, mellette pedig rendszeresen szaunázik, biztos lehet benne, hogy nagy súlyfeleslegtől szabadulhat meg. A szaunázás nemcsak a keringésre gyakorol pozitív hatást, de részt vesz a szervezet méregtelenítésében is.
A szauna és a szívbetegségek elkerülése
Egy finn tanulmány meglepően komoly pozitív hatásról számolt be. A kutatók arra jutottak, hogy amennyiben heti 4-5 alkalommal szaunázunk, akkor mintegy 48 százalékkal csökkenthető a szívbetegségek kialakulásának a kockázata.
Az agyra is jó hatást gyakorol
A rendszeres szaunázás nem csupán a szív- és érrendszerre gyakorol kedvező hatást, hanem az elme működésére, a mentális képességekre is pozitívan hat. Csökken a stresszhormonok szintje, így akár még a hangulatunk is sokkal jobb lehet. Amennyiben a rendszeres szaunázást beépítjük az életünkbe, úgy az állóképességünk is javulhat.
Jobban tudunk majd aludni
A szaunázás mélyebb és nyugodtabb alvást eredményezhet. A nyugtató meleg kabin nyújtotta lazulás után biztos, hogy mély alvásban lehet részünk, és erre is szükségünk is van, hiszen csak így képes regenerálódni a szervezetünk.
Csökkenti a betegségek kialakulásának a kockázatát
Aki rendszeresen szaunázik, nagyobb eséllyel kerüli el őt az influenza és a megfázás, hiszen mialatt a kellemes melegben üldögélünk, több fehérvérsejtünk termelődik, ez pedig segít a betegségeket okozó kórokozók elleni küzdelemben