Számok vesznek körül. Nemcsak az iskolapadban ülve, a tanterem falai között, hanem bárhová mész, mindenhol megjelennek. Naponta találkozunk dátummal, árukon feltüntetett árcédulával, évszámokkal. Már több ezer évvel ezelőtt is jelen voltak, és köréjük tudomány falát húzták.
A számmisztikával foglalkozó tudományt numerológiának is nevezik. Nem csak gondoltak egyet őseink és a számokat felruházták jellemzőkkel, tulajdonságokkal, hanem rendszert alkottak. Méghozzá a születés dátumából és a névből kapott szám alapján következtettek az ember jelenlegi, elkövetkező életére.
Már Pithagorasz megalkotta saját ábécéjét, amelyet a numerológusok ma is használnak annyi különbséggel, hogy kiegészítették a latin ábécé betűivel. A számmisztikában jártas ember segíthet abban, hogy jobban megismerjük saját magunkat. Ha pedig ez sikerül, akkor minden sokkal nagyobb értelmet nyer, és könnyebb a boldogságot megtalálni.
Könnyebb megérteni mások viselkedését, beleállunk olyan helyzetekbe is, amely elől mások menekülnének. Szembesülhetünk félelmeinkkel, azt leküzdve pedig haladhatunk utunkon.
A számok nem csak mindenhol megjelennek, de mindenre hatással is vannak. A mindenben mi emberek is szerepelünk, vagyis ránk ugyanúgy hatnak a számok. Már születésünkkor megkapjuk sorsmisszió számunkat, amelyet úgy számíthatunk ki, hogy az év, a hónap és a nap számjegyeit összeadjuk. Addig számolunk, amíg egy egyjegyű számot nem kapunk. A születési dátum az életünk ciklusait is feltárják, a születési hónap megmutatja a gyerekkori számunkat.
Vagyis azt, hogy hová és miért születünk, betekintést ad a gyermekkorra, a szülőkkel való kapcsolatra. A születés napja pedig a felnőttkorra utal, vagyis megadja a felnőttkori számunkat. A felnőttkor a leghosszabb szakasz életünk során. A születésünk napja egyben a személyes év kezdete és a sorsforduló is. Ez ad útmutatást abban, hogy milyen kapcsolataink, szerelmi- és üzleti életünk lesz, milyen foglalkozást fogunk űzni, mi az, amiben a legjobban ki tudunk teljesedni. A születési évünk az öregkori számunkat adja meg. Ezzel az kalkulálható ki, hogy idős korunkra milyen élet vár ránk.
A számok nemcsak ránk és a körülvevő világra hatnak, hanem egymásra is. Így lehet az, hogy hol gyengítik egymást, hol pedig erősítik, olykor pedig kiegyenlítve állnak egymás mellett. A numerológiát fel lehet használni a nevek elemzéséhez is. A magánhangzóknak és a mássalhangzóknak külön szerepük van. Meghatározzák külső és belső énünket, melyek együtt adják meg személyiségünk igazi tartalmát. Ehhez egy numeroszkópot használnak, azaz egy táblázat, amelybe a betűk különböző értékhez vannak társítva 1-9 számjegyen belül.
Ugyanígy kilenc személyiségtípust különböztet meg a számmisztika, amely szerint az 1 = vezető; 2 = segítő; 3 = szórakoztató; 4 = reális; 5 = optimista; 6 = harmonikus; 7 = céltudatos; 8 = harcos; 9 = szellemiség.
Forrás: marmalade