Hirmagazin
Image default
Kiemelt külföldi hírekKülföld

A Reuters jelenleg nem közölt információt a tegnapi müncheni gázolásról. Az elérhető források alapján az eset részletei a következők:

Tegnap München belvárosában egy 24 éves afgán férfi autójával egy szakszervezeti tüntetés résztvevői közé hajtott, aminek következtében legalább 30 ember megsérült, köztük gyermekek is. A sérültek közül néhányan életveszélyes állapotban vannak.

A gyanúsítottat a helyszínen őrizetbe vették. A támadás indítéka egyelőre nem tisztázott, de a hatóságok vizsgálják az esetleges iszlamista motiváció lehetőségét is. A rendőrség ma délelőtt tart sajtótájékoztatót az ügy részleteiről és a nyomozás állásáról.

A hatóságok jelenleg nem találtak közvetlen kapcsolatot a támadás és a pénteken kezdődő müncheni biztonsági konferencia között.

A nyomozás folyamatban van, és a hatóságok további részleteket a későbbiekben közölnek.

Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke, részvétét fejezte ki a targédia kapcsán!

Hirmagazin.eu

Kapcsolódó hírek