Természetesen egy párkapcsolat mindig két emberen múlik, de vannak olyan esetek, amikor egyik fél akaratlanul is mindent megtesz, hogy az rövidebb életű legyen. Ezek legtöbbször olyan apró dolgok, amelyekkel rövid távon nem is foglalkozunk. Az idő múlásával viszont már a hócipő is tele lehet a másik fél ilyen-olyan dolgaival. Mutatjuk a párkapcsolatok gyilkológépeit!

A párkapcsolat gyilkológépei! 1.rész

Te is, én is

Előfordulnak olyan szituációk, amikor valósággal elszáll az agyunk és már nem tudjuk igazán feldolgozni azt, ha a párunk sokadjára sem figyel valamire, amire megkértük, vagy éppen sokadjára is elkövet egy hibát. Ebben az esetben hajlamosak vagyunk te is, én is alapon cselekedni. Például, ha bunkó voltál a szüleimmel, én is bunkó leszek veled vagy én is bunkó leszek a te szüleiddel. Te is megcsaltál, én is megcsallak. Ez mind-mind olyan helyzet, amely semmi jóra nem vezet, sőt röpke idő alatt képes lerombolni azt, amit akár hónapokig, évekig építgettetek ketten. Ha azt veszed észre, hogy ezt teszitek, akkor a legjobb, ha mihamarabb leültök beszélgetni és megoldani a problémákat. Fontos, hogy ha megharagszol rá, mert bunkó volt a szüleiddel, akkor azt beszéljétek meg, oldjátok meg és többé ne haragudj rá emiatt. Természetesen a másik félnek pedig arra kell odafigyelni, hogy ez ne történjen meg többé. A problémát tehát a jelenben meg kell oldani és nem továbbhordozni a vérző sebeket a jövőbe és majd jól visszaadni bosszúból. Jegyezd meg, hogy nem egymás ellen harcoltok, ti egy pár vagytok, egy pár akartok maradni továbbra is.

Sunyi kis utalgatások

Biztosan előfordult már veled is, hogy szerettél volna valamit, de mondtad el nyíltan, hanem csak utalást tettél rá. Összeszedtünk egy-két klasszikus szösszenetet, amikor az egyik fél azt szerette volna, hogy a másik mosogasson. „A tányérok nem mossák el magukat” vagy „ezt a kutya fogja tisztára nyalni?”, de akár „nem kéne még csinálnod valamit a konyhában?”. Ha már ilyen célozgatásokba kezdtél, akkor legalább azt megfigyelted, hogy az esetek 90%-ban a másik fél sokszor fel sem fogja, hogy mit szeretnél? Ennek okán pedig szinte biztos, hogy nem fog teljesülni, amit szerettél volna és így tuti az is, hogy konfliktus lesz köztetek. Egyszerűen csak mond el neki, hogy mit szeretnél, csak kérd meg. Valahogy így: elmosogatsz, kérlek? Hidd el, mindig az egyenes út a legjobb, még akkor is, ha kisebb konfliktussal jár. A célozgatásokkal csupán a passzív agresszív módon folyamatosan leadsz jókora gyomrost a kapcsolatotoknak. Ja és nem mellesleg az sem vezet semmire, ha hosszú távon nem mered egyértelműen megkérni valamire, úgy hogy közben a szemébe nézel. Egyenlő felek vagytok, viselkedjetek is úgy egymással, szemtől szembe, őszintén, egyértelműen.

Szakítani akarsz?

Tipikus párkapcsolati atrocitásokhoz vezet az is, ha valaki időről időre felhozza azt, hogy ő bizony szakít, ha így meg úgy lesz, nem lesz. Például a pasid a héten már második alkalommal megy este a haverokkal sörözni. Te azt gondoltad, hogy ma este együtt lesztek és elvisz valahova vacsizni vagy csak szimplán összebújtok a tv előtt. Amint meghallod, hogy a haverokkal sörözni megy, kiborulsz és a fejéhez vágod, hogy „én nem tudok olyan emberrel járni, aki nem tölt velem elég időt”. Lehet, hogy te ezt nem gondolod komolyan vagy akár bele sem gondolsz, hogy csupán egyetlen probléma miatt akarsz szakítani a pároddal. Rövid távon eredményes lehet, de hosszú távon  már nem fogjátok komolyan gondolni a szakítást, tudván, hogy mindig ezt szokta mondani, ha van valami probléma és másnap úgyis megbékél. Ebben az esetben pedig nagyjából szarni fog a fejedre, mert azt gondolja, hogy úgyse szakítasz, holnap már minden oké lesz, most épp bármit megtehet. A megoldás, az őszinte beszélgetés, a problémák megoldása, illetve előtte ezek nyílt közlése.

(folyt.köv.)

 

Forrás: mivoltma.444.hu