Egy falu mé­retű bá­zist ter­vez az Eu­ró­pai Űr­ügy­nök­ség a Holdra. Ez 2030-ig el is ké­szül­het. Célja pedig az, hogy innen ku­tas­sák a föl­dön­kí­vüli éle­tet szerte a ga­la­xis­ban.

Az Európai Űrügynökség (ESA) bejelentette, hogy egy élhető falut tervez építeni a Holdra. A munkálatokat nagyrészt nem emberek végeznék, hanem robotok. Ezeket évekkel korábban a Holdra küldenék, bármilyen élőlény érkezése előtt. Felmérnék és rendeznék a terepet a település helyén. Ezután 3D nyomtatók segítségével készítenék el a különböző épületeket.

A NASA sem titkolja: földönkívüli életet kutat majd a Holdon épülő űrbázis

Az asztronautáknak voltaképp csak belakni és üzemeltetni kéne a bázist, ami várhatóan 2030-ra készül el. Az egész komplexum egyfajta kiindulópontként funkcionálna. Innen lehetne indítani a galaxis távolabbi célpontjai felé az űrexpedíciókat.

A NASA sem titkolja: földönkívüli életet kutat majd a Holdon épülő űrbázis 1

A tárgyalások meg is kezdődtek az ESA központjában, Noorwijkban (Hollandia). A bázis pontos terveinek megalkotásához több mint 200 neves csillagász és mérnök ült össze. Az ötletet az amerikai NASAis támogatja, hiszen egy holdbázisról sokkal költséghatékonyabban lehetne elérni az a Marsot. Tehát az űrfalu megépítése az egész világnak a közös érdeke.

Forrás: Ripost