Home Életmód Egészség - betegség A méz kiemelkedő antibakteriális hatása

A méz kiemelkedő antibakteriális hatása

Azok, akik eddig is szerették és a fogyasztották a mézet, a jövőben se mondjanak le róla, mert nagyon kiemelkedő az antibakteriális hatása.

Legfrissebb életmódhírek, itt!

Régen, amikor nem voltak antibiotikumok, akár egy bakteriális fertőzésbe is könnyedén belehaltak az emberek. Később az antibiotikumok térhódításával nagyon sok ember megmenekült a haláltól. Napjainkban azonban nagyon félelmetes tény, hogy sok baktérium egyáltalán nem reagál az antibiotikumokra, mert rezisztenssé váltak. Hogyan jön képbe a méz? A cikkben erre adjuk meg a válaszokat.

A méz több mint harminc szerves savat tartalmaz, ilyen például az ecetsav és a vajsav. A savasság és az alacsony pH kedvezőtlen feltételeket teremt a baktériumoknak a elszaporodáshoz. A méz antimikrobiális hatásaihoz a benne található polifenolok és flavonoidok is aktívan hozzájárulnak.

Ezen kívül a méznek magas a cukor- és alacsony víztartalma, amivel ozmotikus nyomást és stresszt okoz a mikroorganizmusoknak. A méz egy úgynevezett antimikrobiális peptidet is tartalmaz, amely a bakteriális sejtmembránokban pórusokat hoz létre, ezzel pedig sejthalált okoz.

Legfrissebb életmódhírek, itt!

A méz meggátolhatja egyes kórokozók elszaporodását. Például az E-coli, vagy az MRSA, azaz a húsevő baktérium elszaporodását. A manukamézzel kapcsolatban például bebizonyosodott, hogy az MRSA baktérium okozta fekély ellen hatásos, mivel elősegítette és fel is gyorsította a sebgyógyulást. E két baktérium esetében a leghatásosabb a manuka-, az áfonya- és a hajdinaméz.

A mézzel kapcsolatban az is bebizonyosodott, hogy égési sérülések esetén sokkal hatékonyabb, mint a hagyományos kezelés, mivel csökkenti a kórokozók számát és jelentősen felgyorsítja a gyógyulást.

A cukorbetegség veszélyes szövődményeket is okozhat. Az egyik ilyen a lábszárfekély, amelynek akár amputáció is lehet a következménye. A mézzel kapcsolatban bebizonyosodott, hogy a diabéteszes fekély ellen is hatásos lehet. A manukamézzel kapcsolatban tették ezt a megállapítást.

Legfrissebb életmódhírek, itt!

A nyers méz a gyulladásos bőrbetegségek – például ekcéma és pikkelysömör esetén is – rendkívül hatásos, mivel erős antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatásokkal rendelkezik. A hajdinaméz például csökkentheti a vérnyomást és a lipidszintet, valamint az LDL-koleszterin értékeit, mindeközben megemeli a jótékony, azaz a HDL-koleszterin-szintet a vérben.

Hirmagazin.eu

ElőzőDunakeszi gyilkosság: az internetről tudta meg a férfi, hogy szerelme és nevelt fia meghalt – videó
KövetkezőJakab Péter megmondta, mi lenne, ha meleg lenne a gyereke – videó
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás