Hirmagazin
Image default
Sport

A Mercedes és a villanymotor

A csillagos márka egy olyan döntést hozott, ami a DTM-rajongókat mélységesen elkeseríti.

Júniusban hazánkba látogatott a Német Túraautó Bajnokság (Deutsche Tourenwagen Masters, DTM) mezőnye, melynek 500 lóerős és mindössze 1100 kilogrammo

http://www.autogaleria.hu –

s autói alaposan megdobogtatták az autósport rajongók szívét. A négyliteres V8-as motorokra épülő német sorozatban Audi-, BMW- és Mercedes-gyártmányú sportkocsikat lehet látni. De sajnos már nem sokáig.

http://www.autogaleria.hu

Történt ugyanis, hogy a Mercedes bejelentette: 2018 végén kilép a DTM-ből. A döntés hátterében az áll, hogy a stuttgarti márka a Formula–1 mellett a közeljövőben már a tisztán elektromos meghajtású autókat felvonultató Formula E sorozatra kíván fókuszálni, melyben 2019 elején bukkan majd fel az első Mercedes.

http://www.autogaleria.hu

A Formula E-ben a nagy rivális Audi már ott van, a BMW pedig jövőre fog megérkezni. Azt egyelőre nem tudni, hogy a Mercedes kiszállása után mi lesz a DTM sorsra.

Forrás: MTI

Képek: autogaleria.hu

Kapcsolódó hírek

Míg a Fradi-focista fiúk lemaradtak az első helyről, a Fardi-vízilabda fiúk mindenkit megvertek..

Géza

Történelmi szégyen! – Messi nélkül is ízekre szedték az argentinok a brazilokat, kitört a botrány..

Géza

Ismét kikaptunk a törököktől: oda a két és fél éves hazai veretlenség és az A-ligás tagság az NL-ben..

Géza