HomeSportSporthirekA Manchester City leiskolázta a Real Madridot - 4:0!

A Manchester City leiskolázta a Real Madridot – 4:0!

Az élő tudósítás – a mérkőzés eseményei

A Manchester City összeállítása: Ederson – Walker, R. Dias, Akanji – Stones, Rodri – Gündogan, De Bruyne – B. Silva, Haaland. Grealish.

A Real Madridban, Ancelotti elmondása ellenére, Rüdiger mégsem kezd, visszakerült Éder Militao a tizenegybe. A névsor: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, Camavinga – Valverde, Kroos, Modric – Rodrygo, Benzema, Vinícius Júnior.

A találkozót a lengyel Szymon Marciniak dirigálja, ő vezette decemberben, Katarban a vb-döntőt.

Nagyon intenzíven kezdett a Manchester City, az első tíz perc legnagyobb helyzetében Rodri betört a tizenhatoson belülre, de nyolc méterről a kapu mellé lőtt.

A 12. percben Stones a kapu mellé lőtt. A következő percben Grealish beemelt labdáját Haaland négy méterről fejelte kapura, Courtois remekül helyezkedett, kivédte.

Az első negyedórában 79 százalékban birtokolta a labdát a City.

Egyelőre a Madrid egyáltalán nem tudja birtokolni a labdát, húsz perc alatt egyszer sem tudták háromszor egymáshoz passzolni.

A 21. percben Haaland megint négy méterről fejelt, túlugorva Camavingát, Courtois megint védett. Ez talán még nagyobb (még tudatosabb) védés volt, mint az első.

A 23. percben Kevin De Bruyne álompasszal hozta helyzetbe Bernardo Silvát, aki megvárta, amíg Courtois elmozdul, aztán a kapu bal oldalába vágta a labdát, 1-0

Manchester City's Bernardo Silva scoring the opening goal during the UEFA Champions League semi-final second leg match at Etihad Stadium, Manchester. Picture date: Wednesday May 17, 2023. (Photo by Nick Potts/PA Images via Getty Images)
Nick Potts/PA Images/Getty Images

A 34. percben Toni Kroos 25 méterről lőtt – ez volt a Madrid első kísérlete – a labda a lécről pattant ki.

A 36. percben Rodri passza után Gündogan helyzetből lőtt, azt még blokkolták a védők, de Bernardo Silva, némi túlzással állóhelyzetből, a kapuba fejelte a labdát, 2-0.

Passzolgatás után Akanji lőtt, ez volt a 13. lövése a Citynek a félidőben. Óriási fölény.

A második félidő elején kicsit változott a játék képe, többet birtokolta a Madrid a labdát, mint korábban. Az 50. percben David Alaba 25 méteres szabadrúgása után Éderson a léc alól kitolta a labdát.

Kiegyenlítettebbé vált a játék, de a City támadásai magukban hordják a veszélyt. Nem szólva arról, hogy az angolok a 3-1-es összesített állással kényelmes helyzetben vannak.

Gündogan sarokkal hozta helyzetbe Haalandot, aki lőtt, de a belga kapus megint kifogott rajta.

Megvan a City harmadik gólja. A 75. percben De Bruyne szabadrúgásból ívelt középre a bal oldalról, Éder Militao rosszul ért hozzá, saját kapujába juttatta a labdát. 3-0, összesítésben 4-1.

MANCHESTER, ENGLAND - MAY 17:   Eder Militao of Real Madrid scores an own goal to make the score 3-0 during the UEFA Champions League semi-final second leg match between Manchester City FC and Real Madrid at Etihad Stadium on May 17, 2023 in Manchester, United Kingdom. (Photo by Chris Brunskill/Fantasista/Getty Images)
Chris Brunskill/Fantasista/Getty Images)

Egy percen keresztül futballozott a Real Madrid a Manchester City kapuelőterében, Dani Ceballos lövését Éderson vetődve kivédte.

A 92. percben két cserejátékos összjátéka hozta az utolsó gólt, Phil Foden átadását Álvarez lőtte a kapuba (nyitóképünkön).

A Manchester City, különösen az első félidőben nagyszerűen futballozva, 4-0-ra győzött, s 5-1-es összesítéssel bejutott a Bajnokok Ligája isztambuli döntőjébe. Ellenfele az Internazionale lesz.

Manchester City (angol)-Real Madrid (spanyol) 4-0 (2-0)
Manchester, 52 313 néző, v.: Szymon Marciniak (lengyel)
gólszerző: Bernardo Silva (23., 37.), Militao (76. – öngól), Álvarez (91.)
sárga lap: Rúben Dias (50.), Gündogan (62.), Grealish (91.), illetve Carvajal (55.), Camavinga (75.)
Továbbjutott: a Manchester City, 5-1-es összesítéssel.
Nyitókép: Robbie Jay Barratt – AMA/Getty Images