A magyarok farsangnak nevezik, azt az országra jellemző, tradicionális időszakot februárban, ami a jelmezekről és az ünneplésről szól.
A következő cikkünkben összegyűjtöttünk mindent, amit tudni kell, ha csatlakozni akarunk a helyi ünnepségekhez.
Mindenki ezt olvassa most!
A jelmezes bálok és karneváli maszkok jelzik a tél végét szerte a világban, ez alól Magyarország sem kivétel, de számos helyi jellegzetesség teszi különlegessé. Rendszerint februártól Hamvazó szerdáig tart az időszak, ekkor kezdődik a húsvét előtti Nagyböjt. A böjt önmegtartóztatásával ellentétben a Farsang időszaka az édességekről és a húslakomákról szól. Egyik jellegzetes finomság a Farsangi Fánk (Szalagos Farsangi Fánk), egy pazar tésztacsemege, amit olajban sütnek és megbolondítanak egy kis lekvárral a közepén, majd megszórnak porcukorral.
A helyi hagyományokat évszázadokon keresztül ápolták, és bár vallásos gyökerük egyezik, gyakran egészen különösen alkalmazzák őket.
Mindenki ezt olvassa most!
A középkori Magyarországban, a karneválok nagyon népszerűek voltak és tökéletes alkalmat adtak az ismerkedésre, akár a jövendőbeli férj vagy feleség megtalálására. Épp ezért az egyik fontos eleme és célja az ünnepeknek az eljegyzés volt. A leggyakoribb jelmezek muzsikusok, lovagok, tündérek, hercegek, hercegnők voltak, de gyakoriak a pillangónak vagy bohócnak öltözött ünneplők- ezek a mai napig jellemző elemek a Farsangi ünnepségeken.
A magyar diákoknak a farsangi szezon az iskolában is fontos és ott is ünneplik. Ilyenkor a gyerekek megmutatják a jelmezüket, táncolnak, esznek és mulatnak. Ami az öltözéket illeti nem sok választás volt a 60as 70es években, ezért leggyakrabban a gyerekek édesanyja készítette a jelmezeket.
A farsang csúcsa az időszak utolsó három napja, a Farsang farka, ami Farsang vasárnapjától Húshagyó keddig tart.