A legtöbb embernek már a puszta gondolattól is végigfut a hátán a hideg a csótányra gondol, és akkor még nem beszéltünk arról, amikor szembe is találkozunk vele. Azonban Kínában újabb őrület tombol, jó biznisznek bizonyult a csótány, ugyanis gyógyszerként kezdték forgalmazni
Angliai hírek szerint az, hogy a csótánynak gyógyító hatása van, úgy terjed, mint a futótűz. Egyre felkapottabbá és keresetebbé kezdenek válni az irtózatos bogarak – így igencsak jó üzletnek tűnik a csótány iparág. Bizonyos elméletek szerint a csótány jó hatással van az emésztésre, a vérrögök ellen is bevethető, a tuberkulózis és szívbetegségek kezelésére is hatékony.
Kiderült az is, hogy sok kínai ember, főleg az északi tartományban, évtizedek óta előszeretettel fogyaszt csótány bizonyos egészségügyi problémák kezelésére. Ebből kiindulva a most felröppenő hír, miszerint egészséges a csótány, nem feltétlenül álhír. A kínaiak eszik porított formában, de akár kapszulaként is. Shandongi mezőgazdászok arról számoltak be, hogy bizony ez az iparág igencsak felvirágzóban van.
“Ezek nem ugyanazok a csótányok, melyekkel a lakásainkban szoktunk találkozni. Több százféle fajtája létezik a csótánynak, ezek pedig kifejezetten gyógyászati célokra vannak tenyésztve.” – állítják a kínaiak.
Létezik egy úgynevezett amerikai csótány, melyből egy földalatti bunkerben kb. 22 millió példányt termesztenek. Ezeket, mielőtt elérnék a négy hónapos kort, eladják a gyógyszeriparnak.
A csótányipar jobban virágzik Kínában, mint az élelmiszeripar
Jelenleg, ha valaki csótány tenyésztésbe kezd Kínában sokkal jövedelmezőbb, mintha a mezőgazdaságban vagy élelmiszeriparban dolgozna.
“Van egy fuvarozási vállalatom is, ahol márványt és papírt szállítunk helyi vállalkozóknak, de itt sokkal kevesebbet lehet keresni, mint a csótányokkal. A bogarakkal évi 50-150 ezer dollárhoz lehet jutni.” – mondja Wang.
Helyi szakértők meg vannak győződve róla, hogy a csótány alkalmazott gyógyító ereje több ezer éves múltra tekint vissza. A kínaiak hihetetlen lehetőséget látnak abban, hogy mellékhatások nélkül lehet gyógyítani az embereket a csótány segítségével. A csótány pozitívumaként említhető az is, hogy sokkal gyorsabban hat, mint mást gyógyszerek.
Forrás: Arany gondolatok