Abban biztos lehet mindenki, hogy az idei nyár az extrém melegről fog szólni, mint ahogyan már szól is! Mi mást tehet az ember, mint keres egy szuper strandot, és megpróbálja lehűteni a testét…

Éppen ezért mutatom most be nektek Magyarország 15 legszuperebb strandját, nézzük, hova érdemes ellátogatni a nagy melegben!

Magyarországi strandok, amiket imádunk

Egyre melegebb van, végre kimondhatjuk, hogy beköszöntött az igazi nyár, éppen ezért bemutatok nektek három vidéki fürdőt, amit szinte csak a helyiek ismernek!

Ismerd meg ezeket a vidéki fürdőket

Ha nem szeretnéd az egész nyarat a hőségben tölteni, és nem szeretnéd, hogy csak a légkondid hűsítsen, akkor ezeket a fürdőket mindenképpen meg kell ismerned! Előnyük az is, hogy szinte csak a helyiek ismerik, szóval nem számíthatsz hatalmas tömegre, hogyha meglátogatod valamelyiket! Én a szokásos strandokat már régen meguntam, a környékbeli fürdők nem okoznak örömet számomra, legfőképpen azért, mert mindig tömegnyomor van, és nem tudom élvezni a kikapcsolódást.

Éppen ezért elkezdtem járni az országot, és felfedeztem pár remek vidéki fürdőt, amiket vétek lenne kihagyni! Ajánlom mindenkinek az összeset, ismerd eg az általam legjobbnak vélt vidéki fürdőket!

Cserkeszőlő

Cserkeszőlő Kunszentmárton környékén található, az M5-ös autópályán haladva Kecskemétnél kell letérnünk. A strandfürdő Cserkeszőlő központjában terül el, nagyjából nyolc hektáros területen, a medencék egy része télen is üzemel. A fürdőben kilenc medence van, melyek minden korosztály számára tökéletes élményt nyújtanak, a gyógyvizes medencék mellett úszók, úszni tanulók, és a különleges élményre vágyók is megtalálják a számításukat.

A homokos parton pedig lehetőségünk nyílik strandröplabdázni, strandfocizni, és még minigolfozni is. Emellett mindenkit várnak a jakuzzi medencék, a pihenőágyak, és egy nagyon igényes étterem!

Gyömrői Tófürdő

A Gyömrői Tófürdő igen gazdag múlttal rendelkezik, de igazi tündöklése nem olyan régen, 2004-ben kezdődött. Ekkor ugyanis a tófürdőt felújították teljes egészében. A nagyjából 100 hektárnyi terület erdős parkkal van körülvéve, így teljes mértékben szélvédett, nyáron pedig jobban megszorul a meleg. Az 1920-as években fedezték fel az előtörő vizet, ezután alakították ki az egykor híres téglagyár területén a tófürdőt.

1923-ban kiderült, hogy a víz rádiumos, magnéziumos, ammóniás és salétromos tartalmú, ezáltal pedig kiválóan alkalmas ideges, vérszegény, étvágytalan betegeknek, illetve reumás panaszok enyhítésére. A téglagyár jegyei pedig még a mai nap is láthatóak a fürdőben. A vízben kialakítottak egy 50 méteres úszópályát, egy vízipólópályát, illetve egy vízi mentőstéget is. A tó partja homokos, itt találhatunk játszóteret, napozót, sörkertet, és egy strandvendéglőt is.

Igal

Igal Somogy megyében található, már az út is csodálatosan szép, bárhonnan is indulunk el! Az első fúrásokat az 1940-es években kezdték meg, először olajat kerestek, közben találtak rá a 81 fokos gyógyhatású vízre.

Az 1960-as évek elején megkezdődött a fürdő építése, 1962-ben két medencét adtak át, majd 1965-ben ezeket téliesítettek is. 1969-ben építettek egy úszómedencét és három gyerekmedencét, 1977-ben pedig még egy medencével bővült a fürdő. A töretlen fejlődés nem állt meg, 2003-ban átadták a fedett fürdőt, ahol a különböző egészségügyi szolgáltatásokat élvezhetik a vendégek.

2012-ben egy újabb beruházás során 1400 négyzetméterrel növelték meg a fürdő területet, ekkor hoztak létre újabb büféket, üzlethelyiségeket, illetve megnövelték a vízfelületet is, 150 négyzetméterrel. Igal Magyarország 26. minősített gyógyhelye lett, 2016-ban gyógyhellyé minősítő határozatot is megkapta.

Római Strandfürdő – Budapest szerelmeseinek

Három medence és öt csúszda várja a fürdőzés kedvelőit a Római Strandfürdő Budapest III. kerületében, a Rozgonyi Piroska utca 2. szám alatt. A források környékét már a római korban is szent helyként tisztelték, a régészek megtalálták a szentély alapfalait is a strand területén. A mostani Római Strandfürdő 1964-ben nyitotta meg kapuit, és mind a mai napig megőrizte az akkor kialakított formáját.

2000-ben került sor korszerűsítésre, ekkor látták el a medencéket szűrőforgatóval, a strandmedence élménymedencévé alakult csúszdával, pezsgőztetővel, a gyermekmedence pedig igazi játszó paradicsommá változott. A Római Strandfürdőnek varázslatos hangulata van, családok és fiatalok számára ideális, ráadásul szauna és gőzkamra is található a területén, illetve számos vendéglátóegység. Egy felnőtt belépő 2 500 forintba kerül hétköznapokon, hétvégén 2 800 forintba, de lehet délutáni belépőt is váltani, ami 16:00-tól vehető igénybe, ez 1 900 forintba kerül.

Balatonmáriafürdő – Az igazi szabad strand

Balaton déli partján találhatjuk meg az igazi szabad strandot! Balatonmáriafürdő az a település, ahol még meglelhetjük a szabadságot. Igaz, hogy itt is van elkerített strand, de nem oda érdemes menni, hanem meg kell keresnünk azokat az utcácskákat, amiknek a végén egy kis ösvény vezet végig a Balaton partjához. Az ösvény végén egy vékonyka mólóval fogunk találkozni, ezen végig sétálva egy lépcsőhöz fogunk érkezni, ami a Balaton vízébe vezet.

Vadregényes, sűrű nádassal ölelve cammogunk a vízben 10-20 métert, majd elénk tárul a Balaton és az északi part páratlan látványa. Ezután nincs más dolgunk, mint kiszemelni egy stéget, lepakolni rá a törülközőnket, majd élvezni a végtelen nyugalmat, szabadságot, és a Balcsi finom vízét. Valahogy így nézhetett ki egyébként a magyar-tenger, mielőtt megérkezett a civilizáció a partjára. Belépő természetesen nincs. A következő oldalon bemutatok még nektek pár mesés strandot, érdemes lapozni egyet!

Csillaghegyi Strandfürdő – A legnagyobb budai strand

Magyarországi strandok, amiket imádunk

 

A budai oldalon található három nagy strand közül a csillaghegyi a legnagyobb, de nemcsak ezzel tűnik ki a többi közül, hanem azzal is, hogy változatos domborzati viszonyok között helyezkedik el, láthatunk itt erdőszerű, fákkal sűrűn benőtt területeket, és szépen kialakított napozóterületeket is. A Római Strandfürdő után a Csillaghegyi Strandfürdő Budapest legrégebbi strandja, közvetlen környezetét már a rómaiak is hasznosították.

2018 őszén 11 fedett fürdővel bővült a Strandfürdő, összesen 14 medencét találhatunk itt, két csúszdát, illetve 7 darab szaunát. Többek között úszó-, tan-, ülő-, élmény-, merülő-, illetve gyerekmedence közül választhatunk. A belépőjegy 2 600 forintba kerül hétköznap, hétvégén 2 800-ba, de ez csak a sport-, és strandzónára szól. Ha mindent használni szeretnénk, akkor 3 600 forintot kell fizetnünk, hétvégén pedig 3 800 forintot. Ha délután megyünk, akkor csak 1 900 forintot kell fizetnünk, hétvégén 2 000-et, 17:00 óra után.

Tisza-tavi strand – Abádszalók

400 folyóméter hosszúságú partszakaszon vár mindenkit a Tisza-tavi strand árnyas, és napozásra is alkalmas pázzsal. Tudni kell a Tisza-tóról, hogy a vize gyorsan melegszik, szóval ide már nyár elején is érdemes ellátogatni. Abádszalók a vízis sport szerelmeseinek a Mekkája, található itt vízi banán, jetski, vízi bob, vízi bicikli, vízisí, óriás csúszda, de még kajakozhatunk is. Az alkalmi strand reggel 8:00 és 18:00 között belépőjegy váltása mellett használható, a felnőtt jegy 800 forintba, a diák, illetve a nyugdíjas belépő 500 forintba kerül, hét év alatt pedig nem kell fizetni.

Orosháza, Gyopárosfürdő – Az Alföld gyöngye

Hatezer négyzetméternyi tömény szórakozás a víz szerelmeseinek. A gyopárosi strandfürdő néhány éve épült, mindenkinek kellemes időtöltési lehetőséget biztosít, ráadásul az év minden napján nyitva tart. A csúszdázás szerelmeseit az emeleti szintekről induló két csúszda, végül egy kültéri és egy beltéri medence fölött végződő óriáscsúszda kényezteti.

A belső térben találhatunk fekvőmasszázst, gejzíreket, buzgárokat, vízi sünt, nyakzuhanyt, ha pedig meguntuk a élményfürdőzést, akkor kimehetünk a parkban elterülő parkfürdőbe, illetve a termálvizes gyógyfürdőbe is. Egy felnőtt belépőjegy 1 900 forintba kerül (17:00 óra után 1 200 forintba), de ez csak a gyógyfürdőre szól, ha az élmény-, és a gyógyfürdőt szeretnénk használni, akkor 3 200 forintot kell fizetnünk, (17:00 óra után 2 100 forintot). A diák-, és a nyugdíjas jegy 2 300 forint, ha mindent szeretnénk használni, 1 700 forint a gyógyfürdő esetén.

nyitókép: Hirmagazin.eu

magyarorszagom, Hirmagazin.eu

ElőzőÖngyilkos lehetett egy rendőr a záhonyi határrendészeten
KövetkezőEgy év börtön, vagy 3 millió forintnak megfelelő bírság egy utcára kitett állatért!
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza