Home Tudástár Technika, kommunikáció A legjobb módszer a Facebook, az Android és az iPhone fiókunk védelmére

A legjobb módszer a Facebook, az Android és az iPhone fiókunk védelmére

Még a legerősebb jelszó sem véd meg, ha bekapcsolva felejtjük a mobilon, számítógépen a jelszavak mentését.

Nem csak a képzett hacker, hanem egy kíváncsi barát, élettárs, kolléga is egy mozdulattal beléphet a jelszóval védett(nek hitt), általunk használt weboldalra.

Aztán csak pár kattintás, és már minden bizalmas adatunk, képünk, videónk, levelünk és csevegésünk előtárul.

Rövid kitérő

Könnyen előfordulhat, hogy meglepődünk, ha próbaképpen felkeressük a Google Jelszókezelőjét. A Chrome-ban és az Android rendszerben használt jelszavakat a Google alaphelyzetben menti, és megjegyzi minden eszközön, amelyre bejelentkezünk.

A Jelszókezelőben a mentett weboldalaknál látható szemre kattintva egyenként láthatóvá válik a jelszavunk: ezeket a kuka ikonra bökve törölhetjük.

Visszatérve a védelemhez: régen kínál megbízható megoldást mindegyik IT-óriás, a Facebook, a Google és az Apple is: a módszert kétfaktoros/kétlépcsős azonosításnak (2FA, Two Factor Authentication) hívják.

Mit tud a 2FA?

Kevesen használják, pedig egyszerű és biztonságos: leginkább a banki azonosítási technikához hasonlítható, amikor a belépéshez a bank nem elégedik meg a jelszavunk beírásával, hanem SMS-ben kódot is küld, s ezt kell második lépésben beírni a pénzintézet weboldalán.

Alkalmazásával, ha egy illetéktelen személy hozzá is jut valamiképpen az egyik eszközön a jelszavunkhoz, addig nem tud belépni, amíg a másik eszközünkre nem kap második kódot – például SMS-ben.

Kényelmetlenebb az azonnali jelszavas belépésnél, de hasonlíthatatlanul jobban véd a kíváncsi szemek elől.

Facebook

Nyissuk meg a Facebookot a böngészőben, kattintsunk a jobb felső sarokban a lefelé mutató háromszögre, válasszuk a „Beállítások”-at, majd a balra megjelenő menüben a „Biztonság és bejelentkezés” opciót.

Ezen belül találjuk a „Kétfaktoros hitelesítés használata” lehetőséget.

Számos biztonsági lehetőséget találunk az e-mail küldésétől a visszaállítási kódok használatáig.

Ha az okostelefonunkat vagy a számítógépet ellopják, a lehető leggyorsabban távolítsuk el a megadott telefonszámot a Beállításokból.

Google

Jelentkezzünk be a Google-fiókunkba és kattintsunk például balra a „Súgó és visszajelzés” opcióra, majd a jobbra megjelenő keresőmezőbe írjuk be, hogy „A kétlépcsős azonosítás bekapcsolása”, vagy kezdjünk rögtön a Kétlépcsős azonosításoldalán.

Kövessük az utasításokat.

A Facebookhoz hasonlóan értesítést is kaphatunk, ha úgy tűnik, illetéktelen próbál hozzáférni fiókunkhoz.

Ha eladjuk, vagy elveszítjük a telefont, ugyanitt, a „Biztonsági ellenőrzés” menüpontban töröljük az elhagyott eszköz hozzáférését.

Jó ötlet azonban eladás nélkül is, most megnézni, hogy milyen, már régen nem használt, esetleg más tulajdonában lévő eszközben ragadt jelszavunk.

iPhone

Bekapcsolásához menjünk az Apple ID oldalára, kattintsunk az Apple ID kezelése menüre, majd jelentkezzünk be.

kétlépéses hitelesítés védelmet nyújt az Apple ID azonosítójának, mivel a segítségével biztosítható, hogy csak mi tudjunk hozzáférni a fiókhoz még abban az esetben is, ha valaki tudja a jelszavunkat.

kétfaktoros hitelesítés, a 2FA jelen esetben két különböző komponens használatát igényli. Az Apple esetén ez az adott Apple ID jelszava, és egy második eszköz, amit korábban már hitelesítettünk. Ez a második eszköz fogja megkapni az Apple-től azt az egyszeri kódot, ami a belépésnél a hitelesítéshez szükséges.

A 2FA megtoldja a kétlépéses ellenőrzést azzal, hogy már a kód kiküldése előtt megérkezik a jóváhagyási kérelem a korábban már hitelesített készülékünkre, hogy egyáltalán jóváhagyjuk-e, hogy az adott Apple ID-val az adott szolgáltatásba megpróbáljon belépni egy új, még nem azonosított eszköz.

Forrás: hirado.hu

ElőzőTeljes kapacitással dolgoznak a mentők halottak napján
KövetkezőAz Iszlám Állam több mint ötezer embert végzett ki Szíriában
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás