Kinek jutott volna eszébe, hogy az élesztő a sütemények elkészítésénél másra is használható. Pedig így van, hiszen a szobanövények számára csodás tápanyagokat tartalmaz, így benti leveleseink még szebbek lesznek.
A vízben feloldott élesztő erősebbé teszi a növényeket, így ha átültetésre kerül a sor, nem szenvedik meg a helyváltoztatást, és utána gyorsabban fejlődésnek indulnak. Csak egy szabályt kell betartani: az élesztő csak akkor hatásos, ha a föld, amiben a virág van, meleg.
Lássuk, mit kell tenni!
Hagyományos élesztő: 1 kg élesztőt oldjunk fel 5 liter vízben. Azonban mielőtt ezt az oldatot használnánk, bele kell kevernünk még 50 liter vízbe.
Száraz élesztő: 10 liter meleg vízbe oldjunk fel 10 g száraz élesztőt, és még keverjünk hozzá 2 evőkanál cukrot. Hagyjuk 2 órát állni, majd ezt a keveréket is adjuk hozzá 50 liter vízhez.
Komlóból készült élesztő:
- egy fazékba tegyünk oda egy adag friss, vagy szárított komlót, öntsünk rá forró vizet, és hagyjuk, hogy egy órán keresztül főjön
- utána hagyjuk kihűlni és szűrjük le
- ezután adjunk hozzá cukrot, és kétszer annyi lisztet, mint cukrot
- keverjünk össze, és másfél napra tegyük meleg helyre
- ezután is keverjük össze, és még hagyjuk állni egy napig
- kis mennyiségben tegyünk a keverékből a növényekre
Búzából készült élesztő
- egy pohár vízbe áztassunk bele némi búzát, hagyjuk egy napig, hogy szívja meg magát
- másnap passzírozzuk át
- adjunk hozzá cukrot és lisztet, hogy besűrűsödjön
- majd kis lángon, 20 percig főzzük az élesztőt
- még egy napig érleljük meleg helyen, hogy kijöjjenek a buborékok belőle
- ebből az élesztőből kell kis csipetet a növényekre kell tenni
Locsoljuk meg a virágokat ezzel a tápanyaggal egyszer egy hónapban őszi és téli időszakban. Tavasszal és ősszel pedig 10 naponta egyszer.
Az élesztővel készített tápoldat hatására stimulálódnak a talajban lévő mikroorganizmusok, amelyek nagyon jó hatással vannak a növények gyökereire és a virágokra.
Forrás: tudasfaja.com