Home Tudástár Tudástár - minden érdekesség A legfurább állások a világon..

A legfurább állások a világon..

0

Néznéd pénzért, ahogy valaki a kisdolgát végzi? Vagy számolnál napestig hattyúkat? A legfurább állások

letöltés

WC-felügyelő

Kínában 16 dollárnak megfelelő büntetést kapnak azok, akik nem rendeltetésszerűen használják a nyilvános mosdókat – értsd, ha félremegy. De ahhoz, hogy büntetést lehessen kiróni, valakinek nézni is kell, ki szegi meg a szabályokat. Így direkt erre a feladatra alkalmaznak embereket – írta a quora.com.

Bérelt esküvői vendég

Bár számos amerikai film is született már arról, hogy szülőket vagy éppen barátokat béreljen valaki az esküvőjére, ez a valóságban is létezik. Sőt, külön szakma született a bérvendégekre. Ez főleg Indiában dívik, ahol a vendégek száma mutatja egy család társadalmi helyzetét. Ezért hiába hatalmas a család maga, még a biztonság kedvéért bérelnek is vendégeket.

Rendszámtábla-takaró

A szmog és a légszennyezettség miatt korlátozták az autóforgalmat Teheránban: vannak napok, amikor csak a páros számmal végződő rendszámmal rendelkezők közlekedhetnek bizonyos belvárosi területeken, vannak, amikor a páratlanok. Ezt a helyiek úgy próbálják kijátszani, hogy a közismert helyeken elhelyezett megfigyelő kamerák környékén lézengőket felfogadják, hogy sétáljanak az autó mögött, amíg lassan átcsúsznak a kamera látókörén.

Bringakiemelő

Azt mindenki tudja, hogy Hollandiában imádnak bringákkal járni, de van egy rossz szokásuk a hollandoknak: ha megunják a kerékpárt, simán belevágják a csatornába. Ezért a város felfogadott olyan embereket, akiknek az a feladata, hogy kihalássza a vízből a bicikliket.

Hattyúszámláló

Egyes angliai megyékben van egy olyan munkakör, melyben a hattyúkat számlálják minden évben. A helyzet az, hogy egy, a 12. századig visszanyúló ősi hagyományról van szó, amit végül 1482-ben, IV. Eduárd uralkodása idején iktattak törvénybe. Értelme annyi volt, hogy a hattyúk hagyományosan az uralkodó tulajdonát képezték, ezért kellett megszámlálni és megjelölni őket. Ma már ennek nyilván inkább környezetvédelmi okai vannak.

Emoil (emodzsi)-statisztikus

Az új munkatársnak az lesz a feladata, hogy havonta jelentést készítsen az emodzsihasználat aktuális trendjeiről, kimutassa, hogy a különböző kultúrákban, miként értelmezik a kicsiny kommunikációs grafikákat és javaslatokat tegyen megfelelő fordításra

Az örömkönnnyeket hullató arcot ábrázoló emodzsi a nyugati kultúrákban azt jelenti, hogy valaki olyan nevetésben tör ki, hogy elered a könnye. A közel-keleti kultúrákban ugyanakkor ez azt ábrázolja, hogy valaki sír és szomorú. Japánban például hagyomány, hogy egy tanár a fehér virág szimbólummal azt ismeri el, hogy diákja jó munkát végzett, a grafikának ez jelentése más kultúrákban elvész.

Az Oxfordi szótárba és a Merriam-Webster amerikai angol szótárba is bekerült 2015-ban a hangulatjel.

A hivatalos emodzsikat elfogadó és számon tartó Unicode Consortium listája jelenleg majdnem 1800, valamilyen érzelmet kifejező szimbólumot jegyez.

eduonline

Hirmagazin.eu

ElőzőÚj kampány indul Budapesten az üres tejes dobozok miatt
KövetkezőTóth Andi feltette a kérdést: „Legyen baba?”
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, jövőre jelenik meg az első regényem, a Hittől a keserűségig" címmel. A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, hogy mely témák hiányoznak médiánkból, szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, a sajtoiroda@hirmagazin.eu e-mail címen.

Exit mobile version
Megszakítás