Hirmagazin
Image default
Magyar oktatás

A legfelkapottabb szakmák – Íme 5 foglalkozás, amit a legtöbben kitanulnak

Ebben a cikkben szeretnénk neked bemutatni néhányat a legfelkapottabb szakmák közül.

Készült ugyanis egy felmérés arról, hogy az utóbbi években, mely szakmai képzésekre jelentkeztek a legtöbben.
Ha nincs még ötleted, hogy mit tanulj, de mindenképpen szeretnél szakmát szerezni, a következő tanfolyamokat feltétlenül számításba kell venned.
Az általánosságban elmondható, hogy a pénzügyi és a gépkezelő szakmák már évek óta nagyon népszerűek.
Nagyon sok szakember, aki ilyen tudással rendelkezik, külföldön próbál szerencsét, és a legtöbbször meg is találja.
a legfelkapottabb szakmák 1
a legfelkapottabb szakmák 1
Éppen emiatt itthon hatalmas a munkaerőhiány ezeken a területeken, nem csoda, hogy sokan választják ezeket a felkapott képzéseket, hiszen nagyon könnyű velük jól fizető állást találni.
Nézzük hát meg, hogy pontosan melyek azok a szakmák, amik bekerültek az 5 legfelkapottabb szakma közé.

1. Társadalombiztosítási ügyintéző

Kétség kívül a felkapott szakmák közé tartozik a Társadalombiztosítási ügyintéző.
Ezt a foglalkozást akár egy rövid, mindössze 2 hónap alatt elvégezhető tanfolyam alatt is elsajátíthatod.
Mivel részszakképesítésről van szó, így gyorsan és nagy befektetések nélkül megszerezheted a végzettséget.
Sőt, ha a hétköznapjaid nagyon le vannak terhelve, akkor a hétvégi ütemezést is választhatod, így a hetedből csak 1-2 napot vesz el az oktatás. Ez rendkívül előnyös, ha családos vagy, hiszen a hét legnagyobb részében nem kell téged nélkülözniük.
Egy társadalombiztosítási ügyintéző a munkavállalókkal kapcsolatos bér- és társadalombiztosítási ügyek intézésével, nyilvántartásával foglalatoskodik ideje legnagyobb részében.
Ezzel a képzettséggel egyébként elhelyezkedhetsz még pénzügyi asszisztensként, analitikus könyvelőként vagy bérszámfejtőként is.

2. Bérügyintéző

A vonzó foglalkozásokhoz sorolható a Bérügyintéző is, amelyet szintén lehetséges részszakképesítésben kitanulni, így évek helyett 4 hónap alatt a kezedben tarthatod a bizonyítványodat.
Ezzel a képzettséggel olyan munkaköröket tölthetsz be, mint a bérelőkészítő, bérszámfejtő és kalkulátor, analitikus könyvelő, és természetesen a bérügyintéző.
Egy ilyen szakember a munkavállalókkal kapcsolatos ügyeket intézi, mint a különböző nyilvántartások vezetése, bérszámfejtés, munkaviszonyhoz kapcsolódó teendők.
Ezt a szakmát akár a Társadalombiztosítási ügyintézővel együtt is tanulhatod, így egyszerre két végzettségre is szert tehetsz a tanfolyam díja és időtartama mégsem nő a duplájára.
a legfelkapottabb szakmák 2
a legfelkapottabb szakmák 2

 További felkapott szakmák

A fenti válogatásban csak a pénzügyi és gépkezelői szakmacsoportokat jártuk körbe, de rengeteg további népszerű szakmát tudnánk említeni, melyeket sok ezren végeznek el.
Ilyenek többek között az oktatás és szociális szolgáltatások területén az óvodai dajka, a pedagógiai munkatárs és a idősgondozó.
Felkapottak továbbá a kereskedelmi szakmák, többek között az eladó és a boltvezető.
Az informatikai képzések között is szép számmal találunk felkapott képzéseket, például a programozó, fejlesztő tanfolyamokat. Az üzleti témában pedig most leginkább a marketinges képzések azok, amik nagyon pörögnek.
De ne feledkezzünk meg a szépségipari képzésekről, pl. a sminkes képzésről. És a sportos szakmákról, mint a fitness instruktor, vagy a különböző, szintén felkapott edző képzések.
Ezek a felkapott szakmák már csak azért is annyira kedveltek, mert többükkel akár vállalkozás indításán is el lehet gondolkozni.
De ha maradunk az alkalmazotti státusznál, ott is remek fizetést harcolhatunk kis magunknak ezekkel a végzettségekkel.
A másik, ami még nagyon előnyössé teszi ezeket a foglalkozásokat, hogy külföldön is remekül el tudunk velük helyezkedni.
Ha egy ilyen képzést teljesítünk, nem kell azon gondolkoznunk, hogy vajon akkor megéri-e kimenni külföldre dolgozni, ha a napjainkat mosogatással, takarítással vagy futószalag mellett kell eltöltenünk évekig.
Ezekkel a felkapottabb bizonyítványokkal ugyanis biztosan találni fogunk szakmába vágó állást.
Igaz, hogy némi befektetéssel is jár az, hogy egy új fejezetet kezdjünk a munkánkban vagy akár az egész életünkben, de ezeket a felkapott tanfolyamokat mindenképpen megéri elvégezni még akkor is, ha fizetősek, hiszen egy új, azonnal használható szaktudást kapunk cserébe.
És az, hogy az adott tanfolyam fizetős, még előnyt is jelenthet, abban ugyanis biztos lehetsz, hogy csak olyan emberek jelentkeznek majd, akik tanulni akarnak, így kevesebb eséllyel hátráltatják majd az órai munkát. Emellett a tanárok is sokkal lelkesebben oktatnak egy olyan csapatot, ahol érdeklődéssel figyelik a mondandójukat ahelyett, hogy folyamatosan csak unott arcokat látnának.
A költségtérítéses tanfolyamok esetén pedig sokszor tapasztalható, hogy sokkal jobb minőségű felszerelésekkel dolgozhatnak a diákok, hiszen az iskolának több pénze marad fejlesztésre.
Számodra is szimpatikussá vált valamelyik képzés? Akkor ne gondolkozz sokat, szánd rá az időt és a pénzt, és indulj el egy új irányba, próbálj szerencsét pénzügyi vagy gépkezelői területen.
Forrás

Hirmagazin.eu

 

 

 

Kapcsolódó hírek

Unod a jelenlegi munkád? 5 jel, hogy ideje szakmát váltanod – és merre tovább?

Géza

A munka és a magánélet egyensúlya – Íme 6 tuti tipp, hogy gördülékenyebben haladj a szakmai fejlődés útján

Géza

A láthatatlan karmester – Kik is azok a projektmenedzserek, és miért nélkülözhetetlenek?

Géza