Ebben a cikkben szeretnénk neked bemutatni néhányat a legfelkapottabb szakmák közül.
Készült ugyanis egy felmérés arról, hogy az utóbbi években, mely szakmai képzésekre jelentkeztek a legtöbben.
Ha nincs még ötleted, hogy mit tanulj, de mindenképpen szeretnél szakmát szerezni, a következő tanfolyamokat feltétlenül számításba kell venned.
Az általánosságban elmondható, hogy a pénzügyi és a gépkezelő szakmák már évek óta nagyon népszerűek.
Nagyon sok szakember, aki ilyen tudással rendelkezik, külföldön próbál szerencsét, és a legtöbbször meg is találja.

Éppen emiatt itthon hatalmas a munkaerőhiány ezeken a területeken, nem csoda, hogy sokan választják ezeket a felkapott képzéseket, hiszen nagyon könnyű velük jól fizető állást találni.
Nézzük hát meg, hogy pontosan melyek azok a szakmák, amik bekerültek az 5 legfelkapottabb szakma közé.
1. Társadalombiztosítási ügyintéző
Kétség kívül a felkapott szakmák közé tartozik a Társadalombiztosítási ügyintéző.
Ezt a foglalkozást akár egy rövid, mindössze 2 hónap alatt elvégezhető tanfolyam alatt is elsajátíthatod.
Mivel részszakképesítésről van szó, így gyorsan és nagy befektetések nélkül megszerezheted a végzettséget.
Sőt, ha a hétköznapjaid nagyon le vannak terhelve, akkor a hétvégi ütemezést is választhatod, így a hetedből csak 1-2 napot vesz el az oktatás. Ez rendkívül előnyös, ha családos vagy, hiszen a hét legnagyobb részében nem kell téged nélkülözniük.
Egy társadalombiztosítási ügyintéző a munkavállalókkal kapcsolatos bér- és társadalombiztosítási ügyek intézésével, nyilvántartásával foglalatoskodik ideje legnagyobb részében.
Ezzel a képzettséggel egyébként elhelyezkedhetsz még pénzügyi asszisztensként, analitikus könyvelőként vagy bérszámfejtőként is.
2. Bérügyintéző
A vonzó foglalkozásokhoz sorolható a Bérügyintéző is, amelyet szintén lehetséges részszakképesítésben kitanulni, így évek helyett 4 hónap alatt a kezedben tarthatod a bizonyítványodat.
Ezzel a képzettséggel olyan munkaköröket tölthetsz be, mint a bérelőkészítő, bérszámfejtő és kalkulátor, analitikus könyvelő, és természetesen a bérügyintéző.
Egy ilyen szakember a munkavállalókkal kapcsolatos ügyeket intézi, mint a különböző nyilvántartások vezetése, bérszámfejtés, munkaviszonyhoz kapcsolódó teendők.
Ezt a szakmát akár a Társadalombiztosítási ügyintézővel együtt is tanulhatod, így egyszerre két végzettségre is szert tehetsz a tanfolyam díja és időtartama mégsem nő a duplájára.
