A gyomorégés gyötrelmeit szinte mindenki megtapasztalja az élete során. Azonban vannak, akiknek ez állandóan problémát jelent, és nem vesznek róla tudomást…
A gyomorégés kellemetlen égő érzéssel jár a szegycsont mögött a mellkasban, ami ugyan a gyomorból indul, de átterjedhet a fájdalom a nyelőcsőre, és a torokra is.
A gyomorégés sajnos gyakran azzal jár, hogy a gyomorsavat, ami az elfogyasztott étel megemésztésében segédkezik, visszaöklendezzük, mikor evés után visszajut a nyelőcsőbe, és akkor érezhető az égető érzés. Ha ez szinte minden alkalommal előfordul, érdemes orvoshoz fordulni vele.
A nyelőcső végén, a nyelőcső és a gyomor találkozásánál van egy „szelep”, ami megakadályozza ezt a jelenséges. A savas reflux egy betegség, amely során ez a szelep nem látja el feladatát, és a gyomorsav visszafolyik a nyelőcsőbe. Ez gyomorégést és mellkasi fájdalmat okoz.
A gyomorrák során a rákos sejtek a gyomor belsejében találhatóak, ott szaporodnak el. A rák kialakulhat egy fertőzés következtében is. Ezt a fertőzést helicobacter-fertőzésnek nevezik, és heliobacter pylori a kórokozó neve.
Ez a baktérium minden második emberben megtalálható, és általában széklettel szennyezett kézen, tárgyakon keresztül terjed. Számos betegséggel összefüggésbe hozható, köztük a gyomorfekéllyel, és a gyomorrákkal is.
Sajnos a túl sok gyomorsav kárt tehet a nyelőcső, illetve gyomor nyálkahártyáján, utat engedve ezzel a különböző fertőzéseknek, a fekélynek ,vagy a sejtburjánzásnak/tumorképződésnek. Éppen ezért olyan fontos, hogy a refluxot, illetve a túlzott gyomorsav-termelődést kezeltessük.
Forrás: tudnodkell