Home Életmód Életmód hírek A közösségi média magányossá és depresszióssá tehet

A közösségi média magányossá és depresszióssá tehet

A magyar emberek körében nagy népszerűségnek örvendenek a különböző közösségi médiaplatformok, mint a Facebook, az Instagram, a Youtube és mások.

Köztudott, hogy az előnyeik mellett számos hátránnyal is járnak a fogyasztóik számára. Kutatások azt mutatják, hogy minden Facebook-on eltöltött idő megnöveli a depresszió kialakulásának kockázatát, illetve fokozza a szorongásos és a depressziós tüneteket.

A Facebook jó dolog is lehet, de csak akkor, ha okosan használjuk, és nem hiszünk el minden hírt, amit ott olvasunk. Egyik előnye, hogy sok mindennel kapcsolatban informálódhatunk, így képben lehetünk a napi eseményekkel kapcsolatban. Nagyon jó lehetőség arra is, hogy távolabb élő szeretteinkkel és barátainkkal tartsuk a kapcsolatot – főleg a mostani helyzetben, igazán remek lehetőség.

Még több hír a betegségekről, gyógyulásról, megelőzésről, az egészséges életmódról..

A gond akkor kezdődik és azzal van, ha közösségi média nélkül már élni sem tudunk, ha naponta, szinte kényszeresen posztolunk, és állandóan azt lessük, hány like-ot kaptunk egy-egy kirakott okosságra, fényképre, bármire, amit posztoltunk.

A kutatások is azt bizonyítják, hogy a túl sok közösségi médián töltött idő negatívan befolyásolja a hangulatot, a mentális állapotot és az érzelmi jólétre is alaposan rányomja a bélyegét.

Egy kutatásban a közösségi média és a depresszió kapcsolatát vizsgálták. Az alanyokat két csoportra osztották. Az egyik csoport tagjainak napi 5 órán keresztül kellett a közösségi médiát használnia, míg a másik társaságnak mindössze egy órát engedélyeztek naponta. A vizsgálat 3 hónapig tartott. Megállapították, hogy azok, akik napi 5 órán át használták a közösségi médiát, háromszor nagyobb eséllyel váltak depresszióssá, és körükben volt olyan is, aki ennek a betegségnek a tüneteit mutatta. A másik csoport tagjai tünetek nélkül megúszták a kísérletet.

A közösségi média és annak kényszeres használata nemcsak a szorongási szintjét növeli meg, de a mentális zavarok kialakulásának kockázatait is. Ezek mellett megjelenhet még a magányosság érzése, a rossz alvás, a nem megfelelő testkép, további negatívum a családtagokra szánt idő csökkenése, ebből fakadóan pedig a családi kommunikáció hiánya, ami még több problémát szülhet.

A megoldás nem más, minthogy csökkentsük azt az időt, amit eddig a közösségi médiában töltöttünk. Szabjunk meg egy időintervallumot, amikor felnézünk a Facebook oldalunkra, illetve hozzunk egy olyan döntést, hogy csak akkor lépünk be, ha üzenetet kaptunk.

Még több hír a betegségekről, gyógyulásról, megelőzésről, az egészséges életmódról..

Étkezések közben, elalvás előtt, a hálószobában már ne foglalkozzunk a közösségi médiával, sokkal inkább a szeretteinkkel, hiszen a személyes kontaktusnak és kommunikációnak összetartó ereje van!

Szólj hozzá, mondd el a véleményedet Te is! Hirmagazin.eu

Hirmagazin.eu

ElőzőMegszűnik az értesítési cím
KövetkezőÚjabb botrányos szervezési hibák Tokióban, kezd káoszba fulladni az olimpia..
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás