Világjárvány, kihalt repülőterek, elkendőzött arccal mászkáló emberiség, lefejezés a nyílt utcán – váratlan fordulatokban a legkevésbé sem szűkölködött a 2020-as esztendő. Összefoglaló egy rendhagyó év rendhagyó történéseiről.

Még véget sem ért,  s máris szinte misztikummá lett a kerek számokból álló 2020-as esztendő. Pedig az év elején viszont még úgy tűnt, a Brexit, Nagy-Britannia Európai Unióból történő kiválása képezi majd a legnagyobb izgalmat. Aztán minden másképp alakult – de nézzük csak sorjában:

január 3.  – Donald Trump amerikai elnök parancsára az Egyesült Államok hadserege – a bagdadi repülőtér szomszédságában – egy dróntámadásban megöli az iráni Forradalmi Gárda elit alakulatának, az al-Kudsz Erő parancsnokát, Kászem Szulejmánit. Napokkal később 56 ember halt meg a Szulejmáni temetésén kitört pánikban. 

január 7. – Alexander Van der Bellen osztrák államfő felmenti hivatalából a Brigitte Bierlein vezette ügyvezető kormányt, és beiktatja Sebastian Kurzot, valamint az Osztrák Néppárt (ÖVP) és a Zöldek alkotta kormánykoalíció tagjait.

A brit kiválást ünneplik függetlenségpárti emberek a londoni Parlament téren 2020. január 31-én, amikor megszűnt az Egyesült Királyság tagsága az Európai Unióban. (Fotó: MTI/AP/Frank Augstein)

január 8. – Röviddel a felszállás után Teherántól északnyugatra – fedélzetén 176 emberrel – lezuhan az ukrán Ukraine International Airlines Boeing 737–800 repülőgépe, amelyet iráni légvédelmi rakétával lőnek le tévedésből.

január 30. – Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) nemzetközi egészségügyi vészhelyzetet hirdet a kínai Vuhanból kiindult, később világjárvánnyá vált COVID–19-pandémia miatt.

január 31. – Életbe lép a Brexit. (Az Egyesült Királyság tagsága az Európai Unióban – 47 év és egy hónap után – nyugat-európai idő szerint 23:00-kor (közép-európai idő szerint éjfélkor) megszűnik.

Február

február 4. – Belgium bejelenti az első koronavírusos esetet. Az EU területén eddig 24 megbetegedésről tudnak. 

február 6. – Klaus Johannis román államfő újabb kormányalakítási megbízást ad Ludovic Orbannak, a jobbközép Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökének, miután a parlament előző nap megvonta az általa vezetett kisebbségi PNL-kormánytól a bizalmat.

február 27. – Recep Tayyip Erdoğan török elnök úgy dönt, hogy Törökország megnyitja déli határát Szíria felé és 72 órára lehetővé teszi a szíriai menekültek számára a szabad utat Európába.

Igor Matovic, az Egyszerű Emberek és Független Személyiségek nevű jobboldali ellenzéki párt elnöke ünnepel támogatóival a párt nagyszombati székhelyén tartott eredményvárón 2020. február 29-én. (Fotó: MTI/EPA/Martin Divisek)

február 29. – Parlamenti választás Szlovákiában, melyen az Igor Matovič vezette Egyszerű Emberek és Független Személyiségek (OL’aNO) párt végzett az első helyen, megelőzve a kormányon lévő Smert. (A Smer koalíciós partnerei – a Szlovák Nemzeti Párt (SNS) és a Most–Híd párt – nem jutottak be a parlamentbe. A rendszerváltás óta először fordul elő Szlovákiában, hogy parlamenti képviselet nélkül maradt a magyar kisebbség, mivel egyaránt bukta a bejutási küszöböt a – kudarc hatására lemondott Bugár Béla vezette – Most–Híd, és a vele szemben álló Magyar Közösség Pártja (MKP) köré tömörülő összefogás.)

Március

március 1. – Süleyman Soylu török belügyminiszter bejelenti: megnyitották a határt, 76,358 szíriai migráns indul el Törökországból. Görögország csapatokat telepít az érintett területre és egy hónapra felfüggeszti a menedékkérelmek elbírálását.

Üres a Motta bár a II. Viktor Emánuel passzázsban, Lombardia székhelyén, Milánóban . (Fotó: MTI/EPA/ANSA/Matteo Corner)

március 9: – Országos karantént rendelnek el Olaszországban a koronavírus-járvány miatt.

március 11. – Szlovákiában letartóztatnak 13 bírót a Kuciak-gyilkossággal összefüggésben.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) világjárvánnyá nyilvánítja az új típusú koronavírus járványt.

március 12. – Szlovákiában  rendkívüli állapotot hirdetnek ki a koronavírus-járvány miatt.

Csehország 30 napos szükségállapotot vezet be a koronavírus-járvány miatt.

március 13. – Donald Trump amerikai elnök  szükségállapotot hirdet a koronajárvány miatt.

március 15. – Összesen 47 millió franciát várnak a helyhatósági választások első fordulóján a szavazóhelyiségekben. Ugyanakkor az országban az éttermek, iskolák, mozik zárva tartanak a Covid-19 miatt.

március 17. – Az Európai Unió tagállami vezetői az Európai Bizottság javaslata alapján azonnal életbe lépő beutazási tilalmat rendelnek el az Európai Unió területére.

március 20. – A koronívírusban elhunytak száma világszerte meghaladja a 10 ezer főt.

március 22. – Hajnalban két erős földrengés rázza meg a horvát fővárost, Zágrábot. (Az 5,3 magnitúdót meghaladó földmozgás károkat okozott a város épületeiben.)

Zágráb, 2020. március 22. Lakóépületekről lehullott törmelékek borítanak egy utcát Zágrábban 2020. március 22-én, a Richter-skála szerinti 5,6-os erősségű földrengés után. Később egy 5,1-es erősségű, majd öt kisebb erősségű földrengés rázta meg a térséget. (Fotó: MTI/EPA/Antonio Bat)

március 24 – A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) bejelentette, hogy a tokiói olimpiát a jövő évre halasztják és legkésőbb 2021 nyarán kell megrendezni.

március 26 –  Koronavírusos tünetekkel kerül kórházba Boris Johnson brit kormányfő.

A megbetegedések száma világszerte meghaladja az 500 ezret.

Az Egyesült Államokban 1000 fő hunyt el eddig, ez magasabb szám, mint Kínában és Olaszországban.

Április

április 2. – A koronavírusban megfertőzöttek száma meghaladja az egymilliót. Az Egyesült Államokban a munkanélküliek száma 6,6 millió fölé elemkedett.

április 13. – Donald Trump – az Egyesült Államok történelmében először – valamennyi tagállamot katasztrófa sújtotta területnek nyilvánítja a koronavírus-járvány miatt.

Madrid, 2020. április 24. Néptelen az Adolfo Suárez Madrid-Barajas Repülőtér 4-es terminálja a koronavírus-járvány idején, 2020. április 24-én. (Fotó: MTI/EPA/EFE/Rodrigo Jimnez)

Május

A George Floyd halálát követően kirobbant gyújtogatások, zavargások első áldozata  volt a Minnesota állambeli Minneapolis. A háttérben több épület ég, köztük harmadik körzetének rendőrsége is 2020. május 28-án.  (Fotó: MTI/EPA/Craig Lassig)

május 25. – Rendőri intézkedés során életét veszti George Floyd afroamerikai férfi Minneapolisban. Az esemény hatására óriási tüntetési és zavargási hullám indul világszerte.

Védőmaszkot viselő diákok osztálytermükben a belgiumi Izel város egyik iskolájában 2020. május 19-én.  (Fotó: MTI/EPA/Julien Warnand)

május 29. – A Black Lives Matter mozgalom által gerjesztett, rombolással, gyújtogatással és erőszakcselekményekkel, nem egyszer boltok kifosztásával is kísért megmozdulások során – melyet George Floyd halálanak ürügyével tartanak – a CNN atlantai központjában is károkat tesznek a tüntetők.  Derek Chauvin volt rendőrtisztet, aki az intézkedésnek ellenszegülő, bűnöző előéletű Floyd halálát okozta, gyilkossággal vádolják. A Twitter manipulatív megjegyzésekkel látja el Donald Trump elnök eseményekkel kapcsolatos bejegyzéseit.

május 30. – Magyar idő szerint 21 óra 22 perckor a SpaceX és a NASA felbocsátja a Crew Dragon nevű űrhajót, ami az űrrepülő-program befejezése után az első amerikai űrjármű, ami képes embereket szállítani a Nemzetközi Űrállomásra.

május 31: Donald Trump amerikai elnök bejelenti, hogy terrorszervezetnek  fogja minősíteni az  “Antifa” mozgalmat.

Június

június 1–5. – Mintegy 40 országban szerveznek demonstrációkat a Black Lives Matter (BLM) mozgalom hívei. A megmozdulásokon George Floyd halála ürügyén az úgynevezett „rendőri brutalitás” ellen titlatkoznak.

június 6. – Az Egyesült Államokban, Emeryville-ben (Kalifornia állam) tömegek távoztak a helyi elektronikai boltból, fizetés nélkül. Ebben az időszakban tömegével történnek hasonló fosztogatások.

június 7. – A BLM aktivistái által felheccelt tömeg az angliai Bristolban ledönti és a kikötőben a vízbe hajítja a 17. században élt Edward Colston szobrát. Colston a Királyi Afrika Társaság elnökségi tagja volt. A társaság rabszolga-kereskedelemmel is foglalkozott. Colston iskolákat, kórházakat támogatott és vagyona jelentős részét fordította jótékonysági célokra. Arra nincs bizonyíték, hogy Colston személyesen foglakozott volna rabszolgákkal.

június 10. – Bostonban levágják Kolumbusz Kristóf szobrának fejét.

június 12. – Seattle belvárosát fegyveresek kerítik hatalmukba  rendőröktől mentes „autonóm zónát” hirdetve.

június 15. –  A franciaországi Dijonba több száz fős rendőri erősítést küldenek szükséges a napokig tartó, a városban a helyzet ellenőrizhtetlenségéig fajuló bandaháború okán. Beszámolók szerint a város háborús zónává vált. Franciaorszá g minden részéről érkeztek csecsen férfiak, hogy részt vegyenek a harcokban. A csecsen fiatalok és a drogdílerek összecsapásai során még éles fegyverek is megszólalnak a város utcáin, a számos sebesült egyikét lőtt sebbel látják el.

június 20. A németországi Gelsenkirchenben Lenin-szobrot avatnak fel.

június 24. – Az ausztrál közszolgálati adón vitát folytatnak arról, hogy a sakk rasszista-e, mert a fehér szín kezd.

június 28. – Három és fél hónappal a helyhatósági választások első  fordulója után 16 millió szavazó járul az urnákhoz Franciaországban a második forduló során. A megmérettetés Macron pártjának bukását, a Zöldek és a középjobb RN illetve a radikális jobboldali FN pozícióinak erősödését eredményezi.

A koronavírusban megbetegedettek száma világszerte meghaladja a 10 millió főt.

Július

július 1. Németország átveszi az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét. (Berlin Horvátországtól vette át, majd jövő év januárban Portugáliának adja tovább a tisztséget.)

Az oroszországi alkotmánymódosító népszavazáson az igen szavazatok több mint kétharmadával elfogadják az orosz alkotmánymódosításokat, amelyek egyebek mellett lehetővé teszik, hogy Vlagyimir Putyin 2036-ig elnök maradhasson.

július 5. – Az Egyesült Államok-beli Indianapoisban fejbe lőtték a 24 éves Jessica Doty Whitakert a Black Lives Matter aktivistái, mert a fiatal nő nem azt mondta, hogy „Black Lives Matter”, tehát hogy a fekete életek számítanak, hanem hogy „All Lives Matter”, ami azt jelenti: „Minden Élet Számít”. A nő, egy három éves kisfiú édesanyja a golyó általi sérülés következtében életét vesztette.

július 8. Mintegy 6000 ember vonul fel fehérben a franciaországi Bayonne városában. A demonstrációval megemlékeztek az 59 éves Philippe Monguillot helyi buszsofőrről, aki figyelmeztetett egy csoport bevándorlót, akik jegy és szájmaszk nélkül szálltak fel a buszra. Két fiatalember olyan súlyosan bántalmaztana szerencsétlen férfit, hogy az belehalt sérüléseibe.

Augusztus

A Twitter internetes közösségi portál @tayyaraoun1 azonosítójú felhasználója által mobiltelefonnal készített kép a bejrúti kikötőben bekövetkezett robbanás pillanatáról 2020. augusztus 4-én. (Fotó: MTI/EPA/@tayyaraoun1)

augusztus 4. – Kora este kigyullad egy raktár Bejrútban, a libanoni főváros kikötőjében, melyet óriási robbanássorozat kísér, melyben több mint 100 ember meghal, 4000-nél többen megsérülnek, és egész városnegyedek pusztulnak el.

augusztus 9. – Az országot 1994 óta vaskézzel irányító Aljakszandr Lukasenka államfő – immáron a hatodik alkalommal – nyeri az elnökválasztást Fehéroroszországban. (A közzétett eredmények szerint – úgy, hogy a független hazai megfigyelőket kizárták a szavazóhelyiségekből – az egységes ellenzék jelöltje, Szvjatlana Cihanovszkaja – aki közben Litvániába menekült – a szavaztok majd tíz százalékát szerezte meg.) Az ország egész területén tüntetések kezdődnek.

Az elnökválasztás eredménye ellen tiltakozó tüntetés Minszkben 2020. augusztus 23-án. Az augusztus 9-i elnökválasztás óta mindennaposak a tüntetések Fehéroroszországban, mert a tiltakozók szerint Aljakszander Lukasenka fehérorosz elnök csalással győzött. (Fotó: MTI/EPA/Jauhen Jercsak)

augusztus 29.– Baloldali radikálisok zavargása során ledöntik a kanadai Montréalban az ország első miniszterelnöke, John A. Macdonald szobrát. A konzervatív politikust államalapítóként tisztelik az észak-amerikai országban.

Szeptember

szeptember 14. – Az Edinburgh-i Egyetem leveszi David Hume nevét az egyik épületéről a 18. században élt skót filozófus több mint 250 éve írt esszéjének lábjegyzete miatt.

szeptember 25. – A Charlie Hebdo francia szatirikus hetilap korábbi szerkesztősége közelében a Mohamed-karikatúrák közlése miatt egy iszlám fanatikus hentesbárddal megsebesít két embert. Később kiderült, fel akarta gyújtani a szatirikus hetilap szerkesztőségét.

szeptember 27. – Határháború tör ki Örményország és Azerbajdzsán között – a vitatott hovatartozású – Hegyi-Karabah miatt.

Azerbajdzsáni katona romok között egy örmény rakétatámadásután Gandzsa városában. Az újabb konfliktus elkeseredett, heves összecsapás-sorozattá vált.  (Fotó: MTI/AP)

 

Október

október 16. – Egy 18 éves csecsen iszlamista a Párizstól északnyugatra található Conflans-Sainte-Honorine külvárosban, a nyílt utcán késsel támad egy középiskolai történelemtanárra, majd lefejezi. Az elkövetőt a rendőrség lelőtte. Az ügyben a terrorellenes ügyészség indított vizsgálatot.  Samuel Paty azzal váltotta ki a szélsőségesek haragját, hogy Mohamed-karikatúrákat mutatott tanítványainak, így demonstrálva a véleménynyilvánítás szabadságát.

Conflans Saint-Honorine, 2020. október 21. Virágcsokrok az iskolánál, ahol megölték Samuel Paty történelemtanárt a Párizs közelében fekvő Conflans Saint-Honorine-ben 2020. október 20-án, a tanár emlékére szervezett virrasztás kezdete előtt. Négy nappal korábban egy 18 éves csecsen fiú késsel megölte, majd lefejezte a történelemtanárt Párizs északnyugati elővárosa, Conflans-Saint-Honorine egyik utcáján.  (Fotó: MTI/EPA/Julien De Rosa)

október 21. – Emmanuelle Macron francia köztársasági elnök a meggyilkolt tanárra emlékezve a Sorbonne-on tartott megemlékezésen kijelenti: „Folytatjuk, Tanár úr! Védeni fogjuk a szabadságot, amelyet olyan jól tanított, és képviselni fogjuk a szekularizációt, nem mondunk le a karikatúrákról, a rajzokról, még akkor sem, ha mások ezt teszik.” Szavai felhördülést váltanak ki a muszlom világban. A Közel-Kelettől Pakisztánig tüntetnek Macron ellen, számos ország elrendeli a francia áruk bojkottját. A hónap folyámán Macron éles szóváltásba bomyolódik Recep Tayyip Erdogan török elnökkel, aki a  francia termékek bojkottjára szólítja fel népét, miután Macron keményebb fellépést helyez kilátásba az iszlámistákkal szemben.

Az intenzív osztály a koronavírus második hulláma idején a római Casal Palocco kórházban, 2020. október 27-én. Embert próbáló idők (Fotó: EPA/EMANUELE VALERI)

október 22. – Egy táskákat cipelő muszlim nő a franciaországi Lyon város Part-Dieu nevű pályaudvarán az „Allahu akbar!” kiáltást hallatva azzal fenyegetőzik, hogy felrobbantja a naponta száznegyvenezer ember közlekedését biztosító állomást.

október 23. – Lengyelországben több mint egy hónapig tartó tümntetéssorozat kezdőik az alkotmánybíróság abortuszt szigorító döntése nyomán.  A tünetők templomokat és műemlékekt rongáltak meg, a tiltakozás többször agresszív zavargásokba fúlt.

október 29. – A nizzai Notre-Dame-bazilikában egy férfi késsel megöl három embert, egyiküket le is fejezi. Az ügyben a terrorellenes ügyészség nyomozást indított, az Allah, akbar!-t kiabáló támadót elfogták. Nem sokkal később a rendőrök Avignon közelében agyonlőttek egy férfit, aki lőfegyverrel fenyegetett járókelőket az utcán.

November

november 2. –  Iszlamista terrortámadás Bécsben. A támadásban négyen meghaltak és huszonketten megsebesültek, köztük egy rendőr. A támadó egy 20 éves albán származású iszlamista hátterű elkövető volt, Kujtim Fejzulai, akit a rendőrök kilenc perccel az első lövés leadása után lelőttek. A terrorcselekményért az Iszlám Állam vállalta a felelősséget.

november 3. –  Elnökválasztás az Amerikai Egyesült Államokban. 2020. november 7-én Joe Biden átlépte a megválasztáshoz szükséges elektorszámot. Ő lehet az Egyesült Államok 46. elnöke.

A július végén kirobbant zavargások, rombolások a választások napján sem szüneteltek. Az úgynevezett Antifa aktivistái Black lives matter! kiáltások közepette között amerikai zászlót égettek Portlandben.

november 7. – A vezető médiaorgánumok, így a CNN „bejelentik” Joe Biden győzelmét.

Mintegy 200, lefejezéssel és terrortámadással való és ehhez hasonló fenyegetésről számol be a párizsi főügyészség. Az ilyen esetek Samuel Paty lefejezése után váltak tömegessé. Sajtóhírekből kiderül: az eddig is szaporódó, közterületen felállított feszületeket és keresztény műemlékeket, szobrokat ért támadások szintén gyakoribbá váltak.

november 9. – Örményország és Azerbajdzsán aláírja az Oroszország közreműködésével tető alá hozott 2020-as hegyi-karabahi tűzszüneti megállapodást, mellyel vége lett a 2020-as hegyi-karabahi háborúnak.

november 16. – Politikai vétót emelt a magyar és a lengyel kormány a 2021-2027-es uniós költségvetéssel és a helyreállítási alaphoz szükséges saját forrás rendelettel szemben.

november 17. A Twitter vezetője, Jack Dorsey elismerte, hogy letiltottak egyes, Joe Biden demokrata párti politikusra, amerikai elnökjelöltre, illetve a fiára vonatkozó híreket.

november 28. – Súlyos zavargások robbannak ki Párizsban és mintegy 70 francia nagyvárosban a a nemzetbiztonsági törvénytervezet azon cikkelye ellen, amely szabályozza a rendőrség tagjairól munkájuk elvégzése közben készült képek és felvételek közzétételét. Párizsban a felvonulást anarchista rendbontók próbálták megzavarni, az összecsapásokban 98 rendőr megsérült. Rendőri szakszervezetek kifogásolják a rendfenntartó szervek elleni, szervezett hisztériakeltést.

December

december 2. –  Elhunyt Valéry Giscard d’Estaing, aki 1974 à 1981 között Franciaország köztársasági elnöke volt.

 

(Fotó: MTI/EPA-ANP/Ed Oudenaarden)

december 6. – Parlamenti választást tartanak Romániában, melyen a Szociáldemokrata Párt (PSD) végzett az első helyen, megelőzve a kormányzó jobbközép Nemzeti Liberális Pártot (PNL). Az RMDSZ a  szavazatok 5,74 százalékát kapta. Közel 9 százalékos támogatással bejutott a parlamentbe egy tavaly alakult ultranacionalista párt, a vírustagadó, összeesküvés-elméleteket terjesztő, széélsőségesen magyarellenes Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR).

december 10. – Brüsszelben megszületett a megállapodás az Európai Unió következő többéves költségvetéséről és a koronavírus utáni helyreállítási alapról a tagállami vezetők csütörtöki brüsszeli csúcstalálkozóján. A dokumentumban a lengyel és magyar követelésnek eleget téve rögzítették, hogy nem alkalmazzák addig a jogállamisági rendeletet, míg az Európai Bíróság ki nem mondja, hogy az megfelel-e az uniós jognak.

december 15. Megerősítette Joe Biden demokrata párti elnökjelölt győzelmét az Egyesült Államok 50 államában és a fővárosban, Washingtonban összegyűlt elektori testület, amely hivatalosan megválasztja az Egyesült Államok elnökét.

 

Joe Biden várható amerikai elnök és Kamala Harris várható amerikai alelnök a Delaware állambeli Wilmington The Queen színházában 2020. december 11-én. (Fotó: MTI/AP/Susan Walsh)

december 23: Gyakorlatilag teljes blokád alá került Nagy-Britannia, miután több tucat ország felfüggesztette az onnan induló illetve oda irányuló járatokat, Franciaország pedig a Csatornán át való, teljes forgalmat egy új koronavírus-variáns miatt. Több ezer brit rekedt Törökországban. A hónap folyamán az új mutáns vírus miatt Svájcban rekedt és ott elkülönített brit csoport tagjai százszámra szöktek el a számukra csapdát jelentő karanténból.

december 24.:
 Szinte az utolsó pillanatban megállapodás született az Európai Unió és az Egyesült Királyság jövőbeni kapcsolatrendszerének feltételeiről.

Dover, 2020. december 24. Kamionok várakoznak a doveri kikötő bejáratánál (Fotó: MTI/AP/PA/Alberto Pezzali)

Források: 

https://hu.wikipedia.org/wiki/2020

https://en.wikipedia.org/wiki/2020

https://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_the_COVID-19_pandemic

https://en.wikipedia.org/wiki/Portal:Current_events/February_2020

https://www.calagenda.fr/histoire-annee-2020.html

https://en.wikipedia.org/wiki/2020_in_politics_and_government

nydailynews.com

hirado

Hirmagazin.eu

ElőzőNem vonatkozik a kijárási tilalom az állatvédőkre szilveszter éjszaka
KövetkezőSzuperszonikus álmok és katasztrófák: 52 éve szállt fel a Tupoljev-144-es – képek
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza