Elcsépelt közhely már, hogy világunk felgyorsult, de attól még így van. Ez magával vonzza azt is, hogy életmódunk is ehhez igazodott, amely okozhat fejtörést.
Bármennyire is pörögnek az események, sok hölgy dönt úgy, hogy a babavállalási projektet akkorra halasztja, ha egzisztenciálisan és érzelmileg is egyensúlyba kerül. Azaz megtalálja élete párját, de egyben karrierjében is helyére kerül. Ezt nem mindig lehet fiatalságunk delén elérni, vagy egyik, vagy másik, netán mindkét alkotóelem hiányozhat életünkből. És akkor mit csinálunk? Várunk.
Ha megvan az, amire vágytunk, közös a döntés, hogy végre érkezhet a baba a családba, akkor szembesülhetnek olyan tényekkel, amely azelőtt fel sem merült. Egyszerűen nem akar érkezni a trónörökös. Elkezdődhet a hajsza a vágyott baba megszületéséért.
Jellemző, hogy a nők egy része későbbre halasztja ezt az igen fontos projektet. Minden meg akar alapozni a baba érkezése előtt. Csakhogy beüthet az, amire fiatalként egyáltalán nem gondol és nem is számít az ember, a korai klimax. Ráadásul a nők tíz százalékánál számolni lehet ezzel a jelenséggel. Az sem biztos, hogy felismerjük a menopauza korai jelentkezését, hiszen vannak olyan hölgyek, akiknél szinte semmilyen tünettel nem párosul, így tudatában sincs annak, hogy mi zajlik testében. A korai klimax tünetei éppen olyanok, mint általában a klimaxé.
Az a rohanó életmód, ami jellemző most, és amelyben kénytelenek vagyunk élni, és ahhoz alkalmazkodni, azt is eredményezi, hogy tele vagyunk stresszel, feszültséggel. A tartós állapot megviseli az egész szervezetet, így a petefészkeket is, amelyre nem marad el a reakció sem. Emellett jelentősen befolyásolja a nők termékenységét az egészségtelen életmód, amely magába foglalja a mozgás hiányától kezdve, a dohányzást és az alkoholfogyasztást, a helytelen táplálkozást is. Lehetne példákkal előrukkolni, hogy némely személyeknek mégis megadatik az anyaság lehetősége, pedig egészségtelen életmódot él, mégis segít neki a természet abban, hogy babához jusson. Nem törvényszerűség, hogy az egészséges életmóddal együtt garantált a teherbeesés, de az biztos, hogy ha minimálisra faragjuk a rizikófaktorokat, akkor sokkal nagyobb sanszunk van arra, hogy végre anyává válhassunk.
Rengeteg fiatal, de már nem húszas éveiben járó nő küzd a terméketlenséggel. Ha pedig egy nőben feltámad az anyai ösztön, és kész arra, hogy gyermeket szüljön, akkor igyekszik megtenni azért mindent, hogy ez valóra is válhasson. Ekkor szembesülhet komoly problémákkal. A korai klimax is problémát jelenthet, de nem szabad feladni. A menopauza ugyanis nem egy gyors lefolyású szakasza a női létnek. Legalább tíz évig van jelen, így ha már korán beköszönt a klimax, akkor is van esély a teherbeesésre. Ennek ismeretében azonban érdemes kiiktatni életünkből a rizikófaktorokat, és orvosi vizsgálattal, felügyelettel, személyre szabottan kereshető a legjobb megoldás a babavállalás érdekében.
Forrás: marmalade