Bill Haast a floridai Miami Serpentarium Laboratories kígyófarmján éldegélt, és leginkább azzal foglalkozott, hogy kígyói mérgét kézzel lefejje, a zsákmányt pedig szérumgyártó cégeknek adja el. A férfi élete során összesen 172 kígyómarást élt túl, és minden veszélyre és statisztikára fittyet hányva elmúlt 100 éves, mire utolérte a halál.

William Edward Haast 1910-ben született a New Jersey állambeli Patersonban. Egy cserkésztáborban kezdett érdeklődni a kígyók iránt, az első marást is nyári táborban szerezte, amikor megpróbált befogni egy mérges állatot. Az akkoriban szokásos kezelést alkalmazta magán (keresztvágásokat tett a karmolásnyomok fölött, és kálium-permanganátot használt), majd négy mérföldet gyalogolt a tábor elsősegélynyújtó sátráig, miközben a karja alaposan feldagadt. Az orvosi ellátás után további kezelés nélkül is hamarosan felépült, majd ugyanabban az évben még egyszer megtámadta egy kígyó. A harapás miatt ekkor már egy hétig kórházban kellett maradnia.

Haast kígyók iránti szenvedélye végül odáig vezetett, hogy – nehezen megszerzett szülői engedéllyel – nekifogott hüllőket gyűjteni. 15 éves korában kezdte el kivonni belőlük a mérget, 16 évesen pedig otthagyta az iskolát. Floridába költözött, s mivel egyelőre nem volt pénze kígyófarmot nyitni, repülőgép-szerelőnek tanult, majd Miamiban dolgozott a Pan American World Airways-nél. Miután az Egyesült Államok belépett a második világháborúba, Pan Am utasszállító repülőgépeken szolgált, melyek Dél-Amerikába, Afrikába és Indiába vitték: Haast természetesen itt is kígyókat vásárolt, és hazavitte őket Amerikába.

1946-ban úgy döntött, hogy most már van elég megtakarított pénze a hőn áhított kígyófarmhoz, miközben továbbra is a Pan Am szerelőjeként dolgozott. A Serpentárium nevű farm végül 1947 végén nyitotta meg kapuit, az első öt évben pedig Bill, második felesége és a fia voltak az egyetlen alkalmazottak. 1965-re viszont már több mint 500 kígyót tartottak 400 ketrecben és három gödörben az udvaron.

Forrás: Alan Band/Fox Photos/Getty Images

Haast naponta 70-100 alkalommal szívta ki a mérget a mintegy 60 mérgeskígyófajból, általában fizető közönség előtt. A kígyókat egy asztalon szabadította ki, majd puszta kézzel elkapta és arra kényszerítette őket, hogy a mérgüket egy gumimembránnal ellátott üvegpalackokba ürítsék.

Közben kísérletezni kezdett a királykobra, az indiai és a fokföldi kobra mérgével szemben szerzett immunitás kialakításával: fokozatosan növekvő mennyiségű mérget fecskendezett önmagába, amelyet a kígyóiból nyert ki. Sokszor adományozta vérét kígyómarás áldozatainak kezelésére, amikor nem állt rendelkezésre megfelelő ellenméreg, és nagylelkűsége következtében sokan meggyógyultak.

1977. szeptember 3-án tragédia történt: egy 6 éves kisfiú beleesett a Serpentárium krokodilgödrébe és meghalt. Az eset annyira megrázta Bill Haastot, hogy 1984-ben bezárta a farm kapuit, az eset azonban nem vetett véget érdeklődésének a méregkutatás iránt. Kígyóival 1990-ben a floridai Punta Gordába költözött, ahol megalapította a Miami Serpentarium Laboratories-t. Imádott kígyói 2008 közepéig összesen 172 alkalommal harapták meg, amelyek közül – az utolsó néhány kivételével – mindegyiket a Guinness Rekordok Könyve „a leghalálosabb kígyómarások túlélésének” elismeréseként hitelesítette. Haast azonban nem volt büszke a rekordjaira, mivel szerinte a kígyóharapás nem olyasmi, amire elérendő célként tekintünk.

A férfi, aki mindent túlélt, 2010 decemberében töltötte be a 100. életévét. Földi pályafutását végül 2011. június 15-én fejezte be.

Forrás nyomán

Hirmagazin.eu

ElőzőA jojó-effektust te is el tudod kerülni, ha pontosan tudod, hogy hol keresd az okot!
KövetkezőA Föld és a Naprendszer
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza