A szaunázás nem finn találmány, a közép-amerikai indiánok, maják, aztékok használták először. A törzsek izzasztással gyógyították a betegeket. A gőzt egy máglyán tüzesített kő hideg vízzel való leöntésével nyerték.

 

jótékony szauna

A szaunában benn töltött idővel nem szabad sietni, ki kell használni annak hatásait. A szauna hőmérséklete általában 80-90 °C. A szauna páratartalmát növelhetjük a szaunakályhában található kövekre locsolt vízzel. A szaunában töltött idő személyre szabott, mindenkinek másképp bírja a szervezete a gőzt. Szaunázás után megfigyelhető, hogy sokan egyből a jéghideg vízbe merülnek meg. Ez egyáltalán nem szükséges.

Viszont utána semmiképpen ne forró vízben fürödjünk le, hiszen a lehűlés szakaszának lényege, hogy testünk hőmérséklete visszahűljön az amúgy megszokottra. A visszatérést ezután annyiszor ismételhetjük meg ahányszor jól esik a testünknek. Amiért előnyös szaunázni, az, hogy a gőzben ülve kitűnően formában tarthatjuk testünket. Jobb egészséget és vitalitást eredményez sőt még fogyni is lehet vele.

Ezzel a módszerrel ugyanis a szervezetünkben található összes káros anyagtól hatékonyan megszabadulhatunk – méregtelenítő hatással bír a sok gőz. A rendszeres, napi 15-20 perces szaunázás nagyon egészséges. A bőr erei kitágulnak és elkezdenek verejtékezni. Télen még a hóban is meghemperegnek az edzettebb szaunázók, mielőtt újra visszamennének. Mielőtt bemegyünk vigyünk magunkkal egy kisebb fajta törölközőt, mivel elsőnek elég forró lesz a fa ülőrész. Közben pedig nem ajánlott pótolni a folyadékveszteséget, nem szabad inni.

Forrás: lifepress