Home Főhírek Bűnügy, bűnmegelőzés, balesetinfó A halálos buszbaleset amputált lábú túlélőjét is 20 ezer forintra bírságolták, de...

A halálos buszbaleset amputált lábú túlélőjét is 20 ezer forintra bírságolták, de ez még semmi (No comment. Hirmagazin.eu)

A balesetben ketten meghaltak és tizenöten megsérültek © MTI

Kollégájukat gyászoló határvadászokat büntetett a rendőrség, mert a kilenc hónappal ezelőtt történt halálos balesetben nem volt bekötve a biztonsági övük – tudta meg a Bors.

Még fel sem dolgozták a miskolci Készenléti Rendőrség állományához tartozó határvadászok, hogy tavaly októberben kollégájuk, Németh Gergely szörnyethalt mellettük egy buszbalesetben, a rendőrség most, kilenc hó­nappal később megbírságolta a túlélőket. A ha­tárvadászok Ke­lebiáról tartottak hazafelé, amikor Kecskemét közelében, az M5-ös autópályán két kamionnal ütköztek. Németh rendőr törzsőrmesteren kívül a busz sofőrje, Gy. Elek is azonnal életét vesztette a szerencsétlenségben. Összesen tizenöten sérültek meg – hárman súlyosan –, úgy kellett kivágni a buszból őket. Egyikük a lá­bát is elveszítette a balesetben.

A rendőrök busza két kamionnal ütközött 2017. október 9-én © MTI
A túlélőket sokkolta kollégájuk elvesztése, de az is, hogy most, kilenc hó­nappal a baleset után levelet kaptak a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányságtól. A Bors birtokába jutott dokumentumokból kiderül: a határvadászokat 20 ezer forint megfizetésére kötelezik, amiért 2017. 10. 09-én 11 óra 45 perc körül az M5-ös autópályán úgy vettek részt a közúti közlekedésben, hogy „a biztonsági öv becsatolásával nem rögzítették magukat”. Információink szerint még azt a túlélőt is megbírságolták, akinek végtagját amputálni kellett a szerencsétlenség után. De mivel ő már nem a rendőrség alkalmazottja, kész ügyvédjével megvédeni az igazát korábbi munka­adójával szemben.

Ezt a határozatot küldték el a balesetet elszenvedett túlélőknek

Ilyen esetben egyébként az sem kizárt, hogy az áldozatnak is kiküldik a bírságot, de az eljárás megszűnik ellene épp az elha­lálozása miatt. Úgy tudjuk, a tragikus baleset után kihallgat­ták a barátjukat gyászoló túlélő­ket, akik közül többen megviselt ál­lapotban azt mondták, nem voltak bekötve. Ezt használta ki a rendőrség saját kollégáival szemben. Azonkívül, hogy egy halá­los baleset túlélőit hónapokkal később erkölcsös-e megbüntet­ni, jogi szempontból is aggályos a bírság.

A balesetben ketten meghaltak és tizenöten megsérültek © MTI

Bár büntetést nemcsak tettenérés, hanem beismerés esetén is kiszabhat a rendőrség, az egyébként október óta már rég elévülhetett.

– Ha nem használjuk az övet, azért lakott területen 10 ezer, autóúton 15 ezer, autópályán 20 ezer forint bírság jár. A közigazgatási bírság kiszabásának a szabályszegés időpontjától számított 90 napon túl azonban nincs helye, mert az jogvesztő, közigazgatási szempontból elévül – tájékoztatta a Borsot dr. Gerő Tamás ügyvéd.

Az ügyben megkerestük a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányságot is.

Frissítés!

A rendőrség reagált:

Tájékoztattak, hogy az ide vonatkozó, közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. tv. 20. § (4) bekezdése szerint: „Nincs helye bírság kiszabásának, ha a jogsértő cselekmény elkövetése óta két év eltelt (elévülés)”.

A Kecskeméti Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya 17 eljárás során közigazgatási bírság kiszabásáról rendelkezett a határozatában, egy eljárásban pedig még nem született döntés, további eljárási cselekmény miatt.

A szabályszegésnek minősülő jogsértésekért való felelősségről és a kiszabható bírságról a közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény és az annak végrehajtására kiadott a közúti árufuvarozáshoz, személyszállításhoz és a közúti közlekedéshez kapcsolódó egyes rendelkezések megsértése esetén kiszabható bírságok összegéről, valamint a bírságolással összefüggő hatósági feladatokról szóló 156/2009. (VII. 29.) Kormányrendelet rendelkezik.

Ahogy fogalmaztak: jogalkalmazó szervként a rendőrségnek a tevékenységét a hatályos jogszabályok alapján kell végeznie, az eljárás alá vont személyek tekintetében se pozitív, se negatív irányban nem alkalmazhat megkülönböztetést. Ezen túlmenően tájékoztatjuk, hogy a közigazgatási hatósági eljárásban – ellentétben például a szabálysértési eljárással – az eljáró hatóságnak a kötelezően alkalmazandó szankció alkalmazását (bírság kiszabását) illetően nincs mérlegelési jogköre.

Forrás: Bors

ElőzőMagyarország folytatja a keresztény közösségek támogatását
Következő260 Milliós sikkasztás és hűtlen kezelés (A cikk videót tartalmaz)
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás