Gondoltad volna, hogy a hajad gyógyító erővel bír? Tulajdonképpen nem csak a fejünkön lévő haj, hanem az egész testünkön lévő szőrzet rendelkezik ezzel az erővel, még a kézfejünkön lévő finom, vékony szőrszálak is.

A hajban rejlő gyógyító erő, amiről eddig senki nem beszélt!

Mikor valamilyen erős érzés kerít hatalmába, amely lehet negatív, vagy pozitív is, libabőrösek leszünk, feláll a szőr a hátunkon is, szoktuk mondani. Vajon mit akarnak üzenni a szőrszálak?

Létezik egy olyan nézet, miszerint a szőr- és hajszálak antennához hasonlóan viselkednek, amelyek felfogják és összegyűjtik az Univerzumból érkező erőket, a cél pedig az, hogy erősítsék az egyén öntudatát és kreativitását.

A haj nem más mind az idegrendszer, az idegvégződések meghosszabbítása, és a szerepe az, hogy információkat szolgáltasson az agynak a külvilágról, az érzékelés útján. Képes egyensúlyba hozni a test körüli elektromágneses mezőt, amely köztudottan hatással van az életerőre, az energiaszintre és az intuícióra.

Pár ezer évvel ezelőtt a haj levágása, eltávolítása ritkaságnak számított, mivel a hosszú haj az erő, a vagyon, a hatalom jelképe volt. Azokban az időkben csak a rabszolgáknak volt rövid hajuk, kötelezték is őket, hogy levágassák hajkoronájukat, így fosztva meg őket az erejüktől, energiáiktól.

Mindenki számára ismerős Sámson bibliai története, hiszen amikor levágják a haját, elveszti hatalmas erejét és gyenge lesz.

A modern tudomány rájött arra, hogy a hajat alkotó fehérje, a keratin, olyan kristályos molekulákat is tartalmaz, amelyek a drágakövekben is megtalálhatók.

Most nézzünk 6 jó tanácsot, amivel a hajunkon keresztül javíthatjuk szervezetünk energiaellátását:

1. Használjunk olyan samponokat, balzsamokat, természetes hajápoló és hajvédő készítményeket, amelyektől ragyogóak és egészségesek lesznek a fürtjeink, tincseink. A hajfestés azért nem ajánlott, mert a szintetikus festékanyag blokkolja a hajreceptorok funkcióját.

2. Ne vágjuk le a hajvégeket, annak ellenére se, hogy a divat ezt követeli. A töredezett hajvégek elkerülése érdekében fogyasszunk inkább sok zöldséget, gyümölcsöt és olyan élelmiszereket, amelyek egészséges zsírokban igencsak gazdagok. Ez az étrend megakadályozza, hogy a hajvégek kiszáradjanak és megtörjenek. Éjszakára készíthetünk kókusz-, vagy mandulaolaja hajpakolást is.

3. Ne vasaljuk ki a hajunkat, és a hajszárítót sem kell gyakran elővenni, ha nem muszáj. Ha lehet, szárítsuk meg természetesen a hajunkat, a napon, a szélben, hiszen ilyenkor D-vitaminoz juttatjuk hajkoronánkat, ezáltal még erősebb és szebb lesz. A hajsütő káros elektronjai negatívan befolyásolhatják a harmadik szem csakrát is.

4. Sampont módjával használjunk, nem kell mindennap hajat mosni. A haj rendelkezik egy természetes védő olajréteggel, amit maga termel, és ezzel ápolja a hajszálakat, így csak akkor kell samponnal megmosnunk a hajunkat, ha már szükségét érezzük.

5. Stresszhatás után érdemes hajat mosni, főként, ha egy csúnya veszekedés után vagyunk, hiszen képes egy jókora adag negatív energiát magában tárolni, így ha megmossuk, akkor megszabadulhatunk ezektől a káros erőktől.

6. Teliholdkor és napnyugtakor ne vágjunk hajat. Ha máskor tesszük ezt, akkor hajunk erősebbé, szebbé válik és még gyorsabban is fog nőni vágás után.

Forrás: Arany gondolatok