Home Főhírek Bűnügy, bűnmegelőzés, balesetinfó A győri kórház több orvosa és asszisztense ügyében indult nyomozás, miután a...

A győri kórház több orvosa és asszisztense ügyében indult nyomozás, miután a rendőrség hálapénz elfogadásával kapcsolatosan érkezett bejelentés.

20210624kardiologiai vizsgalat fonendoszkop
A felgyorsult szívverést nevezik tachycardiának, amikor 100-nál többet ver a szív egy perc alatt. Bradycardia esetén lelassul a szívverés, percenkénti 60 alá. Mindenképpen érdemes orvoshoz fordulni, ha kimaradó dobbanásokat, gyengeséget, szédülést, esetleg ájulást tapasztalunk, illetve ha a családban előfordult már szívritmuszavar vagy egyéb szívbetegég. A korai felismerés a tünetmentes esetekben is döntő jelentőségű az esetleges komoly következmények elkerülése végett. FORRÁS: HTTPS://WWW.KARDIOKOZPONT.HU

A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság Gazdaságvédelmi Osztálya a Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése alapján indított büntetőeljárást, és december 6-án a helyszínen elfogtak egy főorvost, egy beosztott orvost és két asszisztenst.

Őket üzletszerű vesztegetés elfogadásának gyanújával kihallgatták, és az orvosi rendelőkben is kutatásokat végeztek. A nyomozás folytatódik, és a hatóságok további intézkedéseket terveznek.

A korrupció kérdése, különösen az egészségügyben továbbra is jelentős aggodalomra ad okot Magyarországon.

A fenti is egy figyelemre méltó eset, ami több győri egészségügyi szakembert is érintett, akiket a rendőrség letartóztatott azzal a váddal, hogy betegektől kenőpénzt fogadtak el szolgáltatásokért. Erre a Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése alapján indított vizsgálatot követően került sor. Ez az eset egy tágabb minta része Magyarországon, ahol továbbra is fennáll az informális fizetés kultúrája (amelyet gyakran normának tekintenek az egészségügyi rendszerben).

A tanulmányok azt mutatják, hogy a magyarok jelentős része elfogadhatónak tartja az informális fizetést az állami egészségügyben.

A Transparency International Magyarország adatai szerint a lakosság közel 40%-a a rendszer velejárójának tartja az ilyen gyakorlatokat. Ez az attitűd az állami intézmények korrupció elleni küzdelemre való képességével kapcsolatos közvélemény szkepticizmusával párosulva olyan kört hoz létre, amelyet nehéz megtörni. Az ezen informális kifizetések kriminalizálását célzó jogi reformok ellenére sokan még mindig a megfelelő ellátáshoz szükséges rossznak tekintik őket.

Ez a helyzet tükrözi a korrupció tágabb kérdését Magyarországon, amely a Transparency International korrupciós észlelési indexe szerint az EU legkorruptabb országa.

Hirmagazin.eu

Exit mobile version
Megszakítás