A gyilkos fáraó Tutanhamon
A leghíresebb történet Tutanhamon, egy fiatal fáraó sírjának feltárásához kötődik.
Howard Carter régész egy táblát talált a sír előtt, amire az alábbi szöveg volt vésve:
„Lesújt a halálnak szárnya arra, aki a fáraó nyugalmát háborgatja.”
A munkálatok során a régész kanáriját felfalta egy kobra. Ez a baljós jel nem riasztotta el Cartert és csoportját: kifosztották a sírkamrát, elvittek minden aranytárgyat, ékszert, sőt még a fáraó múmiáját is.
Az írás nem hazudott. Először Carter társát, Lord Carnarvont érte utol a végzet. Rejtélyes módon a kutyája is elpusztult. Halála pillanatában egész Kairó elsötétült egy áramszünet miatt.
Az átok sorban mindenkit utolért, akinek köze volt a fáraó sírjának megbolygatásához. Volt, aki hőgutát kapott a sír előtt, más vérmérgezést. A sír feltárása után hét évig, 1929-ig összesen huszonkét ember halt meg. Mindnyájuknak közük volt a sírhoz vagy az ott talált tárgyakhoz. G. Jay Gould amerikai üzletember miután megnézte a sírt, másnap belázasodott, majd hirtelen meghalt.
Gamal Mehsezt, aki szerette volna a fáraó kincseivel kapcsolatos előítéletet eloszlatni, 1960-ban több kiállítást rendezett a sírkamrában megtalált tárgyakból. Kinyilatkoztatta, hogy ő az élő bizonyítéka annak, hogy a tragédiasorozat a véletlen műve volt. Egy hónappal élte csak túl a kijelentését. George Labrasch-sal, aki a fáraó halotti maszkját őrizte San Franciscóban, váratlan szívroham végzett.
A kutatók, akik nem hisznek az átok hatásában, azt állítják, hogy csak azért veszélyes több ezer éves sírokat feltárni, mert a helyszínen lévő spórák és baktériumok belélegzése halált okozhat. Mások viszont, akik magányosan meditáltak valamely piramis sírkamrájában, gyakran számoltak be arról, hogy találkoztak a múmia „szellemőreivel.”
Forrás: maximat.hu; Képek: Google;
Korrektúra: www.hirmagazin.eu;
Cím: II ker. A gyilkos fáraó Tutanhamon
Tel: 0036705322177
E-mail: [email protected]
Web: www.hirmagazin.eu